Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinPaypal Kurucu Ortağı Thiel: Bitcoin Çinli Bir Silah Olabilir!

Paypal Kurucu Ortağı Thiel: Bitcoin Çinli Bir Silah Olabilir!

- Sponsorlu Reklam-

Paypal Kurucu Ortağı Thiel: Bitcoin Çinli Bir Silah Olabilir!

PayPal’ın kurucu ortağı ve milyarder yatırımcısı Peter Thiel, Bitcoin‘in ABD Doları’nın parasal durumunu tahttan düşürmek için kullanılan bir “Çin finansal silahı” olabileceği konusunda uyardı.

Çarşamba günü Richard Nixon Vakfı tarafından düzenlenen sanal bir yuvarlak masa toplantısında eski Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile birlikte konuşan Thiel, Çin’in Bitcoin’deki pozisyonu göz önüne alındığında, kripto para biriminin ABD dolarının rezerv para birimi durumuna bir tehdit oluşturabileceğini belirtti. Yorumlar, Çin’in Bitcoin üzerindeki varsayılan kontrolüne ilişkin korkuların yeniden su yüzüne çıktığı bir zamanda geliyor. Thiel konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Kripto yanlısı, Bitcoin yanlısı maksimalist biri olsam da, bu noktada Bitcoin’in kısmen ABD’ye karşı bir Çin mali silahı olarak düşünülmesi gerekip gerekmediğini merak ediyorum…. İtibari parayı tehdit ediyor, ancak özellikle doları tehdit ediyor.”

Peter Thiel’in kuruluşu, “bitcoin yanlısı” olmanın ve varlığa sahip olmanın ötesinde, Vitalik Buterin’in blok zinciri üzerinde çalışmaya başlamak için 100.000 dolarlık bir hibe alarak Ethereum’un yaratılmasında kilit rol oynadı.

Şu anda yatırım firması Thiel Ventures ile tanınan Thiel, 2018’de teknoloji endüstrisinden ayrıldığından beri Silikon Vadisi’ne karşı açık sözlü bir eleştirmen oldu. Google ve Facebook gibi şirketlerin Çin ile olan bağları göz önüne alındığında ABD’ye tehdit oluşturduğunu iddia etti.

İlginizi çekebilir: Satoshi Nakamato Ne Zaman Dünyanın En Zengin Kişisi Olacak?

(Visited 30 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,963.00 2.16%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,894.20 0.59%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.59 2.46%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.83%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.79 1.83%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.68 1.47%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237561 0.83%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.60 1.7%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.78 1.68%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.90 1.31%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.36 2.18%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.47 0.59%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.40 0.73%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 3.15%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003649 1.06%