Salı, Ekim 19, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainPaypal Kripto Para Hizmetini İngiltere'ye Taşıyor

Paypal Kripto Para Hizmetini İngiltere’ye Taşıyor

- Sponsorlu Reklam-

Paypal Kripto Para Hizmetini İngiltere'ye Taşıyor

Ödeme devi PayPal’ın önümüzdeki aylarda kripto para hizmetini İngiltere’ye getirmesi bekleniyor.

PayPal ilk olarak Ekim ayında kripto para alım satım işlemleri için hizmete başladığını duyurmuştu. Söz konusu gelişme, hem Bitcoin hem de PayPal hisselerini yükseltti. Duyuru, Ekim ayında bilançosu için yatırım amaçlı 50 milyon dolarlık bir maliyetle, 4.079 Bitcoin satın aldığını açıklayan Square ( SQ ) ‘nun hemen ardından geldi. (Square’in Bitcoin varlıkları şu anda 183 milyon dolar değerinde.)

2014 yılında PayPal tarafından satın alınan bir ödeme uygulaması olan Venmo’nun da 2021’in ilk yarısında kendi kripto para birimi özelliğini etkinleştirmesi bekleniyor.

Şirketin mali çeyrek sonuçlarının açıklandığı konferansta konuşan CEO Dan Schulman, kripto para birimi özelliğini tanıttıklarından beri müthiş bir ilgiyle karşılaştıklarını belirtirken, etkileşimin olağanüstü seviyede olduğunu söylüyor. Schulman, kullanıcıların cüzdanlarını her zamankinden daha fazla kontrol ettiklerini ayrıca ekliyor.

Schulman’ın konuya yönelik yaptığı açıklamalar şöyle:

“Tüketiciler artık nakit ile uğraşmak istemedikleri için, gelecek nesil finansal sistemi yeniden tasarlamak ve şekillendirmek adına düzenleyiciler ve merkez bankalarıyla birlikte çalışıyoruz. Hepimiz mevcut finansal sistemin modasının geçtiğini biliyoruz.

İşlemlerin günler değil saniyeler içinde tamamlandığı bir gelecek öngörebiliriz. İşlemlerin tamamlanmasının daha ucuz olması gereken bir gelecek. Sadece zenginlerin değil, tüm insanların dijital ekonominin parçası olmasını sağlayan bir gelecek. Bu daha kapsayıcı geleceği şekillendirmeye yardımcı olmak için kripto, blokzinciri ve dijital para birimleri departmanlarımıza önemli ölçüde yatırım yapıyoruz.”

- Sponsorlu Reklam-

Trenkoin tarafından bildirildiği üzere, Paypal’ın kripto para hizmeti büyük bir başarıydı. Şirketin attığı bu adımlarla 2023 yılına kadar sadece Bitcoin’den 2 milyar dolardan fazla gelir elde etmesi bekleniyor

Paypal Nedir?

PayPal, İnternet üzerinden çalışan online bir ödeme sistemi. Kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını ya da istenilen kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para gönderilmesini sağlar.

Belçika, Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre, İspanya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yerel web siteleri bulundurarak, bu ülkelerde sorunsuz çalışır.

PayPal ile Amerikan doları ve Japon yeni gibi birden çok para birimini kullanarak ödeme yapılabilir. Bu para birimleri arasındaki değişimleri PayPal kendi döviz kurları ile otomatik olarak yapar. Paypal’ın döviz kurları kendi sitesinden öğrenilebilir. Ayrıca Türk lirasıyla da ödeme alabilir ya da ödeme yapılabilmektedir.

30 Mayıs 2016 tarihinde resmi İnternet sitesinde yayımlanan bildiri ile PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğu açıklandı. Gerekçe olarak ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddedilmesi gösterildi.

 

 

(Visited 5 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 2 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,501.00 2.51%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,820.71 2.17%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 484.52 1.28%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.12 0.27%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.27 0.27%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.32 1.94%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.244698 3.76%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.36 2.29%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.64 1.48%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.46 1.91%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 56.92 3.43%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.79 1.53%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 612.38 1.42%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.47 1.17%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003606 0.88%