Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaAltcoinPancakeSwap (CAKE) Günlük Hacmi 90 Milyon Doları Aştı!

PancakeSwap (CAKE) Günlük Hacmi 90 Milyon Doları Aştı!

- Sponsorlu Reklam-
pancakeswap cake gunluk hacmi 90 milyon dolari asti 60212d69bb80d

PancakeSwap’in DEX hacmi altı hafta içinde %350 yükselerek, CAKE tokeninin % 444 artmasına neden oldu.

Eylül 2020’de piyasaya sürülen PancakeSwap, Binance Akıllı Zincir üzerinde çalışan merkezi olmayan bir borsadır. DEX, kullanıcılarına ERC-20 ve ERC-721 tokenları ticareti yapmalarına izin vermek yerine, yalnızca Binance Chain BEP20’ye odaklanıyor.

Otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) kullanarak DEX, tokenlerin sipariş defterlerine gerek kalmadan değiştirilmesine izin verir. Bu, Uniswap’in akıllı sözleşmelerle otomatik hale getirilen likit havuzlarına oldukça benziyor.

Geleneksel işlevlerine ek olarak, PancakeSwap likidite sağlayıcıları için stake etme olanağı sunuyor. Ayrıca, 10 veya daha fazla CAKE ‘e sahip kullanıcılar için Ethereum’dan çok daha düşük işlem ücretlerine sahip bir zinciri seçerek bir piyango imkanı da sunuyor. PancakeSwap, merkezi olmayan finans (DeFi) meraklıları için eksiksiz bir çözüm sağlıyor.

Likidite Sağlayıcıları tokenlerini havuzlarda tutuyor ve DEX’in otomatik piyasa yapıcı akıllı sözleşmelerini yürütmesine izin veriyor. Buna karşılık, bu stake’ler ödüllendirilen FLIP tokenleridir. Bu FLIP tokenleri, CAKE tokenleri karşılığında da stake edilebiliyor.

pancakeswap cake gunluk hacmi 90 milyon dolari asti 60212d6d0b477

Kaynak:Tradingview

Stake etme yetenekleri genişliyor!

- Sponsorlu Reklam-

Anonim geliştiriciler tarafından başlatılan ve topluluğu tarafından yönetilen Pancake, Binance kullanıcıları arasında da yerini buldu. Kullanıcılar her token takasında % 0,2 işlem ücreti öderken, %0,17 likidite sağlayıcılarına geri dönüyor. Kalan % 0,03 ‘lük kısım ise PancakeSwap Hazinesine gönderiliyor.

PancakeSwap, Ethereum’dan çok daha küçük bir ağda yalnızca beş ay önce başlatılmış olsa da, sekiz sıralı DEX haline geldi.

DEX yönetişim sistemini yönetmek için, SYRUP adlı başka bir token oluşturuldu ve bunlar yalnızca CAKE tokenlerini stake ederek elde edilebiliyorlar. Oy hakkı sağlamanın yanı sıra, SYRUP tokenleri aynı zamanda piyango bileti olarak da işlev görüyor.

PancakeSwap’in web sitesine göre, yeni basılan CAKE tokeninin % 75’i çiftçilere, %25 ‘i ise yalnızca SYRUP sahiplerine tahsis ediliyor.

Yukarıda da bahsedildiği üzere, PancakeSwap’in günlük hacmi hızla yükseldi ve CAKE ‘in değeri %300 arttı.

Platformun geliştiricileri ve topluluğu, NFT dünyasını borç verme ile birleştiren potansiyel olarak ilginç birkaç gelişmeyi listeledi. Özellikle kullanıcı arayüzünü yükseltmek veya özelleştirmek için bir dizi projeleri bulunuyor.

CAKE’in ihraç programı endişeleri arttırıyor!

CAKE değer olarak yükselirken, potansiyel sonsuz arzda bir endişe kaynağı olarak ortaya çıkıyor. Blok başına 25 CAKE verilirken, likidite havuzlarına ve SYRUP sahipleri için çekilişe yeniden dağıtılıyor. Öte yandan bir gömülü yakma mekanizması, tüm çiftlik CAKE tokenlerinin % 9,1’ini, piyango biletlerinin %10′ unu ve İlk Çiftlik Tekliflerinde (IFO) toplanan ücretlerin % 100 ‘ünü içeriyor.

Geçtiğimiz iki hafta DeFi ve kripto sektörü, Etheruem ağına bir alternatife umutsuzca ihtiyaç duyduğunu gösterdi.

PancakeSwap, Ethereum ağından alınan yüksek ücretlerle mücadeleye odaklandığından muhtemelen heyecan verici bir alternatif olabilir. PanCakeSwap topluluğu, DEX ekosisteminin büyümesini teşvik edecek dengeli bir ihraç oranını ve teşvikleri korumaya da odaklanmış görünüyor.

Mevcut yüksek ücretler, Ethereum’un ikinci katman yeteneklerinin ortaya çıkması ve mevcut sorunları çözmesi ne kadar uzun sürerse, CAKE tokenlerinin potansiyeli o kadar yüksek olacak gibi duruyor.

cointelegraph

(Visited 6 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,704.00 1.06%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,725.05 2.36%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 482.24 2.94%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.12 0.82%
 • solanaSolana (SOL) $ 155.94 1.91%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 40.80 2.05%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.245138 2.05%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.78 0.53%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.36 1.65%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 184.58 0.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.21 0.7%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.47 3.54%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.18 0.57%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 2.47%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003576 0.51%