Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaBitcoinNYDIG: Bitcoin Bu Yıl Yüzlerce ABD Bankasına Geliyor!

NYDIG: Bitcoin Bu Yıl Yüzlerce ABD Bankasına Geliyor!

- Sponsorlu Reklam-

NYDIG, Bitcoin, btc, kripto, kriptopara

Kripto saklama firması NYDIG’e göre, ilk kez, bazı ABD bankalarının müşterileri yakında mevcut hesapları üzerinden bitcoin satın alabilecek, tutabilecek ve satabilecek.

New York merkezli varlık yöneticisi Stone Ridge’in 10 milyar dolarlık bir yan kuruluşu olan şirket, ABD bankalarının önümüzdeki aylarda müşterilerine bitcoin sunmasını sağlamak için fintech devi Fidelity National Information Services ile ortaklık kurdu.

NYDIG’in banka çözümleri başkanı Patrick Sells’e göre, programa yüzlerce banka zaten kayıtlı. Firma, en büyük ABD bankalarından bazılarıyla görüşmelerde bulunurken, katılmayı kabul eden bankalar arasında, California merkezli yedi şubesi olan Suncrest gibi daha küçük bankaların olduğu belirtiliyor. Sells konuyla ilgili ayrıca şu ifadeleri kaydetti:

“Yaptığımız şey, sıradan Amerikalıların ve şirketlerin mevcut banka ilişkileri yoluyla bitcoin satın alabilmelerini kolaylaştırmak. Tüm bankacılığımı yapmak için mobil uygulamamı kullanıyorsam, artık aynı uygulama ile bitcoin tutma, satma ve satın alma imkanına sahip olabileceğim.”

Şimdiye kadar, Bitcoin’i benimseyen insanlar Robinhood, ödeme devleri PayPal, Square veya Coinbase gibi kripto merkezli firmalara güveniyor ve işlem yapıyorlardı. Öte yandan bankalar, perakende müşterileri için bitcoin’den epey bir süre uzak durdu. Ancak son zamanlarda zengin müşterilerine kripto para birimleri ile yatırım yapabilmelerine izin verme planları bankalarında yavaş yavaş bu alan girmeye hazırlandıklarını ortaya koyuyor.

NYDIG başkanı Yan Zhao’ya göre bankalar şu anda müşterilerinin Coinbase, Kraken ve diğer kripto borsalarına dolar gönderimlerini izleyip varlık çıkışlarını gördükleri için Bitcoin’i istediklerini ifade ediyor.

Fidelity National Information’ın dijital bankacılık başkanı Rob Lee’ye göre ise, yüzlerce küçük banka anlaşma imzaladıkça, JPMorgan Chase ve Bank of America gibi devler, bireysel bankacılık müşterilerine kripto ürünlerini teklif etme baskısıyla karşılaşabileceğini belirtiliyor.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,704.00 1.06%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,725.05 2.36%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 482.24 2.94%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.12 0.82%
 • solanaSolana (SOL) $ 155.94 1.91%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 40.80 2.05%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.245138 2.05%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.78 0.53%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.36 1.65%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 184.58 0.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.21 0.7%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.47 3.54%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.18 0.57%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 2.47%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003576 0.51%