Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinNovogratz, Bitcoin karşıtlarına ateş püskürdü: Ödevlerinizi yapın

Novogratz, Bitcoin karşıtlarına ateş püskürdü: Ödevlerinizi yapın

- Sponsorlu Reklam-

Mike Novogratz, Bitcoin, BTC, Gary Gensler

ABD’deki kripto düzenlemelerine yönelik tartışmalar devam ederken Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz açıklamalarda bulundu.

Salı günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Novogratz, kripto para birimlerini “finansal sistemlerin geleceği” olarak tanımlarken politikacıların ve düzenleyicilerin sektörü düzenleyecek politikalar geliştirmeden önce ödevlerini yapmaları gerektiğini ekledi.

Novogratz’ın tweet’i, Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren’ın bir kez daha kripto karşıtı duygularını dışa vurduğu ve kripto para birimlerini ABD finansal sisteminin “vahşi batısı” olarak adlandırdığı açıklamasına yanıt olarak geldi.

Senatör Warren, daha katı kripto para düzenlemelerinin politik bir savunucusudur ve hatta SEC Başkanı Gary Gensler ve Hazine Bakanı Janet Yellen gibi yetkilileri kripto para birimlerine yönelik daha katı kurallar getirmediği için eleştiriyor.

Salı günü Aspen Güvenlik Forumu’na konuşan Gensler, kripto para birimlerinin “son derece spekülatif değer saklama araçları” olduğunu belirtmesine rağmen Bitcoin (BTC) ve kripto varlıkların değer tekliflerini kabul etti.

Gensler, Amerika’da daha sağlam kripto düzenlemelerin bir ihtiyaç olduğunu daha önce dile getirmişti. SEC Başkanına göre, bu tür politikalar, kripto para birimi borç verenleri olarak token satışı yapan şirketleri, merkezi ve merkeziyetsiz borsaları kapsamalıdır.

Novogratz, politikacılara karşı kripto para birimlerini savunuyor

Mike Novogratz, Bitcoin, BTC, Gary Gensler

- Sponsorlu Reklam-

Novogratz’ın bazı politikacılar tarafından kripto para düzenlemeleri konusunda sergilenen anlayış eksikliği hakkındaki yorumları, planlanan 1 trilyon dolarlık altyapıyı konusundaki tartışmalarda odak noktası haline geldi.

Altyapı anlaşması için 28 milyar dolar ek fon getirebilecek genişletilmiş bir kripto vergilendirme rejimi şeklindeki tasarıya yapılan eklemeler, Washington’daki senatörler arasında bazı tartışmalara neden oldu. Tasarıda yer alan ifadenin kompleks bir biçimde yazılması ve adeta bir laf kalabalığı oluşturması sonucunda, madenciler ve yazılım geliştiriciler ağır vergilerle karşı karşıya kalabilirler.

Öte yandan Patrick Toomey gibi senatörler, madenciler ve yazılım geliştiriciler gibi kripto dışı ticari kuruluşlar için önerilen genişletilmiş kripto vergi kurallarından muafiyet çağrısında bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin fiyatı düşüşe tepki gösterdi, Ethereum’da beklenti sürüyor

(Visited 74 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,882.00 2.34%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,875.26 0.11%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 465.71 1.66%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.17 2.23%
 • solanaSolana (SOL) $ 161.88 1.28%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.61 2.77%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.236592 1.17%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.33 2.2%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.50 1.14%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.69 2.03%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.98 1.4%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.48 0.81%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.74 0.86%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 2.95%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003628 1.66%