Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinNic Carter Çin'in Bitcoin Madenciliği Baskısından Neden Memnun?

Nic Carter Çin’in Bitcoin Madenciliği Baskısından Neden Memnun?

- Sponsorlu Reklam-

bitcoin, bitcoin madenciliği, BTC

Coin Metrics’in kurucu ortağı Nic Carter, Çinli yetkililerin Bitcoin madenciliğine karşı bir baskı hareketinde bulunmasından dolayı mutlu olduğunu söylüyor.

Çin Başbakan Yardımcısı Liu He ve Devlet Konseyi’nden yapılan yeni açıklama ile, baskı hareketinin ülkedeki “finansal riskleri kararlı bir şekilde önleme ve kontrol etme” çabasının bir parçası olduğu bildirildi. Açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“Kredi risklerini azaltmaya odaklanacağız, platform işletmelerinin finansal faaliyetlerinin denetimini güçlendireceğiz. BTC madenciliği ve ticaret davranışlarına baskı yapacağız. Böylelikle bireysel risklerin sosyal alana bulaşmasını kararlı bir şekilde önleyeceğiz.”

Çin ilk olarak 2017 yılında Bitcoin ticaretini ve ICO’ları yasakladı.

Carter, Çin’den gelen yeni hamlelerin Bitcoin ağını gerçekten güçlendirebileceğine ve enerji verimliliğini artırabileceğine inandığını ise şu şekilde ifade ediyor:

“Bu bir sürpriz değil. Bu, daha önce başlamış olanın devamıdır. Yoğun fosil yakıtla çalışan İç Moğolistan eyaletinde madencilik zaten yasaklanmıştı. Bu iyi mi kötü mü? Benim gibi insanlar bunun olmasını istiyor. Tahmin ediyordum. Dört gözle bekliyordum ve bunun olmasına sevindim.”

Düzenleme Çin’in BTC Üzerindeki Baskısını Azaltabilir

Sözlerine devam eden Nic Carter, BTC üzerindeki baskının azalabileceğini şu şekilde ifade etti:

- Sponsorlu Reklam-

Her şeyden önce, bu düzenleme Çin’in BTC’yi potansiyel olarak etkileme yeteneğini azaltır. Bir noktada BTC’ye saldırı düzenlerken Çin merkezli hashrate’i kullanmaları için dışarıdan bir şans vardı. Bu çok olası olduğunu düşündüğüm bir şey değildi. Ama şimdi Çin’de madenciliği yasaklamaya devam ederek, bunu yapmak için herhangi bir kozları olmayacak.

İkincisi, BTC’nin karbon ayak izinden endişe ediyor olmaları iyi. Hepimizin bildiği gibi, Çin’de kısmen madencilik için kullanılan fosil yakıt miktarı oldukça fazla. Çin, kömürle çalışan yerlerde madenciliği yasaklayarak BTC’nin toplam karbon emisyonlarını azaltıyor. Bu batılı daha temiz tabanlı madenciler için etkili bir sübvansiyondur. Bu nedenle Bitcoin ağının emisyon faktörünü önemli ölçüde iyileştirir. Bu yüzden bu kutlamamız gereken bir şey.”

Bitcoin Ağı Hala Güvenli

Carter, Çinli madencilerin önemli bir kısmının çevrimdışı olması durumunda BTC’nin daha az güvenli olacağı yönündeki endişelerin asılsız olduğunu söylüyor.

“Bu Bitcoin’i daha az güvenli hale getirir mi? Pek sayılmaz. Bitcoin’in güvenliği tek bir marjinal hashrate birimiyle gerçekten artmıyor. BTC piyasada ezici bir şekilde birçok eşikte güvenlidir. Hashrate %50-80 oranında düşse bile, yine de güvenli olarak kabul edilir. Olabilecek en kötü senaryo ise; hashrate çevrimdışı olursa, bloklar bir veya iki hafta daha yavaş olabilir.

Gerçekten bu kadar. Kısacası, bu BTC’nin iklim etkisi için iyi bir hareket. Bu, Çin’in Bitcoin üzerindeki baskısını azaltır ve güvenliğini gerçekten etkilemez. Bu iyi bir şey.”

İlginizi çekebilir: Bitcoin Neden Düşüyor?

(Visited 136 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakdailyHODL
hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,666.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,175.18
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.46
cardano
Cardano (ADA) $ 2.16
solana
Solana (SOL) $ 218.43
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.79
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.266502
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.23
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.04
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.34
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.48
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.34
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.66