Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainNFT teknolojisi dünyayı şekillendiriyor: Moda , Oyun ve Sanat

NFT teknolojisi dünyayı şekillendiriyor: Moda , Oyun ve Sanat

- Sponsorlu Reklam-

NFT, değiştirilemez token, Metaverse, Ethereum, ETH

Sanat dünyası, değiştirilemez tokenlerin (NFT) fitilinin ateşlendiği yer olabilir, ancak para kazanılan tek alan bu değil. Christies’s Art + Tech Summit’te moda, video oyunları ve müzik üzerine bir panel düzenlendi. Panelistler, bu endüstrilerin teknolojiyi nereye götürdüğünü tartıştı.

Panelin odak noktası, NFT’lerin endüstrilerini “demokratikleştirme” yeteneğiydi.

Oyun söz konusu olduğunda, zaten kripto ile birleştirmek artık popüler bir alan oldu. Öte yandan, John Linden, oyuncuların çoğunluğunun bu topluluktan olmadığını açıkladı.

“Aslında daha çok bu varlıkların transferi, satılabilir olması ve bunun gibi topluluğa sunmak istediğimiz şeylerle ilgili. Bence tam bir blok zinciri yığını ve oyun teması ile çok fazla giderseniz, küçük ve niş bir kitleye sahip olabilirsiniz.”

Öte yandan, Lin Dai bunun ancak ağ gerçekten uygun fiyatlı olduğunda mümkün olabileceğine dikkat çekiyor.

“Bugün sektöre giriş için bazı engeller mevcut, bu yüzden demokratikleşmenin artması gerekiyor. Ethereum’daki üretim maliyetlerinin mantıklı bir şekilde düşmesi gerekiyordu. Bu nedenle, bir NFT’nin fiyatı 150 dolar olduğunda gerçekten demokratik olabileceğimizi düşünmüyorum.”

Moda alanında olanlar için, NFT’ler insanların dijital alanda lüks markalara erişmesi için bir yol oluşturdu.

- Sponsorlu Reklam-

Alissa Aulbekova ve Paula Sello konu hakkında şunları belirtiyor:

“Geleceğin ne olabileceğini düşünmek için çok heyecanlıyız. Özellikle lüks tarafında, herkes için nasıl daha deneyimsel ve daha sürükleyici olabilir onun üzerine kafa yoruyoruz.”

İlginizi çekebilir: Dogecoin cephesinde yeni isim! Axe’tan akıl almaz reklam

NFT ile geleceğin dijital dünyasına doğru yol almak

NFT, değiştirilemez token, Metaverse, Ethereum, ETH

Hem fiziksel hem de dijital formlarda birçok NFT’nin bulunduğu sanattan farklı olarak, moda, müzik ve oyun ürünlerinin çoğu basitçe “metaverse” denen yerde bulunuyor.

Amber Jae Slooten’in çalışmaları, yalnızca dijital bir moda markası olarak tamamen dijitaldir.

Slooten bunu şöyle açıklıyor:

“Her zaman dijital olan ve asla fiziksel olmayacak giysiler üretiyoruz. Kimliğimiz her geçen gün daha fazla online hale geliyor. Modanın bu alana nasıl taşındığını, yani dijital kimliğe nasıl taşındığını, bu “metaverse” ile içinde yaşadığımız dünyayı nasıl harmanlayabileceğimizi düşünmek oldukça mantıklıydı.”

Bu metaverse fikri, çevrimiçi olarak birbirine bağlı bir dünyaya hitap ediyor. Burada insanlar “gerçek dünya” ile paralel olarak sanal dünya ile etkileşime giriyor ve katılabiliyor.

Metaverse, çok oyunculu çevrimiçi video oyunlarda zaten mevcuttu. Şu an yaşanan süreçte, sadece insanların hayatlarının diğer bölümlerine yayılmaya başlıyor.

Markalar için bu, yeni dünyalar büyüdükçe dahil olmak veya geride kalmak anlamına geliyor.

Jamie Levis konu hakkında şunları aktarıyor:

“Nihayetinde mesele sürdürülebilirlik oluşturmakla ilgili ve bu yeni teknolojilerin buna uyum sağladığını görmeliyiz. Böylece, hayran kitleleri büyüyebilir ve çoğu kişi bu konuyu böyle ele alıyor.”

Son olarak, Slooten NFT teknolojisi hakkında şunları aktardı:

“Bence bu tür bir teknolojiyle nelerin mümkün olduğuna dair henüz hiçbir şey görmedik.”

İlginizi çekebilir: Bu yükseliş gözden kaçmaz: Popüler altcoin tam yüzde 800 arttı!

(Visited 43 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,637.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,161.03
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.15
cardano
Cardano (ADA) $ 2.16
solana
Solana (SOL) $ 218.25
xrp
XRP (XRP) $ 1.09
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.71
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.266531
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.37
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.26
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.38
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.39
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.16
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.67