Salı, Ekim 19, 2021

NEO Nedir ?

- Sponsorlu Reklam-
neo nedir 60213100533e6

Şangay merkezli, Çin’in ilk dijital para birimi NEO en temelinde akıllı bir ekonomiyi hedeflemektedir.

Akıllı Ekonomi Ağı (An Open Network For Smart Economy), mevcut ekonomik düzende yer alan tüm unsurları ve varlıkları dijitalleştirerek bunların yönetilmesini sağlamak için inşa edilmiştir.

Bu sistem 3 kademeli olarak işlemektedir :

*  Akıllı kontratlar
*  Dijital varlıklar
*  Dijital kimlikler

Görüldüğü üzere Ethereum gibi akıllı kontratlar Neo sisteminde de yer almaktadır.Kendine özgü bir akıllı kontrat anlaşması olması sebebi ile Neo’ya Çin Ethereum’u da denmektedir.

Devletlerle regüle edilebilmesi daha kolay olan bu sistem dijital olmayan ekonomilerin mülkiyet problemini de çözmeyi amaçlamaktadır. Düşünün bir eviniz var ve kiralamak istiyorsunuz. Bu kiralamayı akıllı kontratlar sayesinde gereçekleştirebiliyorsunuz.

Dijital kimlikler şahısların ve şirketlerin elektronik ortamdaki kimliklerini tanımlıyor. Yüz tanıma, parmak izi okuma, ses tanıma, SMS ve çok faktörlü sistemlerin kimlik doğrulamasında kullanılmasını içeriyor.

Çin devleti ile arası çok iyi olan Neo sisteminin yaratıcı Onchain şirketi, Çin’de ki blockchain standartlarının belirlenmesi amacı ile ortak bir çalışma yürütmekte, akıllı şehirler projelerine katkı sağlamaktadır.

- Sponsorlu Reklam-

Çin ve dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Alibaba ile bağlantısı olan şirket, Fadada ve Microsoft ile birlikte The Legal Chain adlı bir konsorsiyum blockchaini başlattı. Böylece dijital delil depolama hizmetleri yaratılmış oldu. Ayrıca Hollanda’daki en büyük medya firmalarından KNP ve Çin de Fenbushi Capital ile çalışmalar yapılmaktadır.

Neo, dBFT ( Delegated Byzantine Fault Tolerance) algoritmasını kullanmaktadır. Neo sahipleri (ağın sahipleri ve yöneticileri) mutabakat sürecine dahil olmazlar ve düğümler için oylama yaparlar. NEO blokzincirinde madencilik yoktur.

Neo’nun Ethereum’dan farklılıklarından biri de, kodlama dili özgürlüklerine imkan vermesidir. Ayrıca cüzdanlarınızda internete bağlı kalmaksızın Neo tuttuğunuzda Gas Token elde ediyorsunuz. Bu Gas tokenları ile ağdaki yükü oluşturan işlemler yapılmaktadır ve gas tokenlerının değeri fiyatlandırılmıştır.

Neo blokzincirinde de ICO yayınlabilme imkanı olması Çin’in Ethereum’u olarak adlandırılması hakkını vermektedir. Yalnız şu unutulmamalıdır ki 100.000.000 toplam arzın hepsi Onchain şirketi tarafından üretilmiştir.


neo nedir 60213101166c5

ve

neo nedir 6021310145476

(Visited 7 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,093.00 1.2%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,753.17 1.97%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.16 3.31%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.62%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.24 1.1%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.12 1.86%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247550 4.09%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.83 0.36%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.46 1.36%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.27 0.94%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.33 0.8%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.68 2.85%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.93 0.14%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 2.75%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003586 0.42%