Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinMonobank Kurucu Ortağı Bitcoin'e Yatırım Yapıyor

Monobank Kurucu Ortağı Bitcoin’e Yatırım Yapıyor

- Sponsorlu Reklam-

Monobank Kurucu Ortağı Bitcoin'e Yatırım Yapıyor

Ukrayna’nın önde gelen mobil bankası Monobank’ın kurucu ortağı Oleg Gorokhovsky, Bitcoin’e önemli bir kişisel yatırım yaptığını açıkladı.

Yakın tarihli bir Facebook gönderisinde Gorokhovsky, finansal tahminler konusunda özellikle istekli olmasa da Tesla’nın Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptığı haberinin kendisini kripto paranın değer kazanacağına kesin olarak ikna ettiğini söyledi. Gorokhovsky, “Bitcoin kalıcı olmak için burada ve fiyatı ile ilgili en iyimser tahminleri paylaşıyorum. Bu veya önümüzdeki yıl 100.000 dolar’ın üzerine çıkacağına inanıyorum.” diye yazdı.

Fiziksel ofisi bulunmayan ve tüm bankacılık faaliyetlerini mobil uygulamaları üzerinden yürüten Monobank, Kasım 2017’de hizmete girdi ve hem bireysel hem de ticari kullanıcıları olan Ukraynalı genç kuşakların hızla popülerliğini kazandı.

Ağustos 2020 itibariyle, Monobank’ın kullanıcı tabanı 2,5 milyon kullanıcıya ulaştı. Şirkete göre her dakika üç yeni kullanıcı üye oluyor.

Ukrayna, Doğu Avrupa’nın en kripto dostu ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor ve hükümeti kısa süre önce Stellar Vakfı ile bir anlaşma imzaladı. Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ve Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), “sanal varlıklar ekosistemi ve Ukrayna’nın ulusal dijital para birimini” oluşturmak için mutabakat zaptı imzaladı.

Dijital Dönüşüm ve BT Bakan Yardımcısı Oleksandr Bornyakov, Ukrayna Ulusal Bankası, 2017’den beri CBDC uygulama olasılığını araştırıyor ve Stellar ortaklığı artık sanal para biriminin geliştirilmesinin temeli olacak dedi.

Blockchain analitik şirketi Chainalysis tarafından yapılan bir çalışmaya göre Ukrayna, küresel düzeyde kripto para varlıklarının kullanımı ve benimsenmesi endeksinde ilk sırada yer aldı.

- Sponsorlu Reklam-

Özetle, Oleg Gorokhovsky’nin açıklaması ile Ukrayna halkının yüksek düzeyde dijital farkındalığa sahip olması ve Ukrayna’da uluslararası transferler konusunda sıkı bir mevzuat ve bankacılık sistemi üzerinde kısıtlamalar bulunmaması, küresel ölçekte sanal varlık pazarının önemli bir cirosuna sahip olan ülke ve vatandaşlarının görüşlerinin çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

(Visited 5 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,666.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,175.18
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.46
cardano
Cardano (ADA) $ 2.16
solana
Solana (SOL) $ 218.43
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.79
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.266502
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.23
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.04
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.34
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.48
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.34
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.66