Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinMonero (XMR) Yükselişine Devam Ediyor!

Monero (XMR) Yükselişine Devam Ediyor!

- Sponsorlu Reklam-

Monero, XRM, gizlilik, ABD, Türkiye, Rusya

Monero (XRM) küresel olarak büyümeye devam ederken Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Güney Kore de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki bazı hükümetler ve finans otoriteleri gizlilik merkezli kripto para birimlerinin varlığını yok etmeye çalışıyor.

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul eden mağazalar, web siteleri ve hizmetlerine yönelik kullanıcılara doğrudan bilgi sağlayan Cryptwerk metriklerine göre, şu anda dünya çapında malları ve hizmetleri için XMR ödemelerini kabul eden 950 tane işletme bulunuyor.

Öte yandan, Temmuz 2018’de Cryptwerk’te listelenen yalnızca 41 işletme XMR’yi ödeme yöntemi olarak kabul ediyordu. Kısaca, son üç yılda ABD başta olmak üzere (işletmelerin %25’i) ülkelerde yer alan işletmelerin gizlilik merkezli XRM’yi benimseme oranında %2.217’lik bir artış yaşandı. XRM’nin kitlesel olarak benimseyen diğer ülkeler arasında Rusya, Almaya, Türkiye, Birleşik Krallıklar ve Ukrayna bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Proof-of-Stake Kripto Para Birimleri Büyük Artış Gösterdi! PoS Dönemi mi Başlıyor?

Monero (XRM) Gizlilik Merkezli Kripto Varlıklar Alanında Öncü

7.4 milyar dolarlık piyasa değeri ile Monero, piyasa değeri bazında dünyanın en büyük 27.kripto para birimidir. XRM, Cryptwerk’te listelenen işletmeler arasında en popüler 25 kripto para birimi sıralamasında 8.sırada yer alıyor.

Şu anda, diğerlerinin yanı sıra XRM işlemlerini kolaylaştıran ShapeShift, CoinPayments ve NOWPayments dahil olmak üzere Monero’yu destekleyen işletmeler ve 28 tane kripto ödeme sisteminde 208 adet indirim ve özel teklif bulunuyor.

Monero, XRM, gizlilik, ABD, Türkiye, Rusya

- Sponsorlu Reklam-

Hepsi bu kadar değil, getmonero.org’da bulunan veriler, kripto para biriminin 2019’dan beri etkileyici bir dönüm noktasına ulaştığını gösteriyor. Özellikle, Nisan 2019’dan 2020’nin Nisan ayına kadar, Monero işlemleri günde 7.000’den 10.000’e çıktı. Nisan 2020 tarihinden 2021 yılının Nisan ayına kadar işlemler günde 10.000’den 23.000’e kadar bir yükseliş gösterdi.

Aynı şekilde, Monero’nun zincir-içi kullanımı yıldan yıla yüzde 208 oranında arttı.

Geliştirici ekip bu konu hakkında şunları aktardı:

“Bu XMR işlemlerinin her biri, göndereni, alıcıyı ve tutarları koruyan temerrüt olarak özel işlemler yoluyla yapıldı.”

Perkins Coie, Eylül 2020 tarihli teknik dokümanda gizlilik merkezli kripto paraların önemini açıklarken, yetkililer bu kripto para birimlerini kötü niyetli kişiler için harika bir araç olarak görmeye devam ediyor. Gizlilik merkezli kripto paraların bu savaştan galip çıkıp çıkamayacağı ise bilinmezliğini koruyor.

İlginizi çekebilir: Ünlü Analist : Bu Gizlilik Merkezli 2 Altkoin Parabolik Harekete Hazır!

(Visited 106 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,195.00 1.29%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,892.52 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.41 1.08%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.38%
 • solanaSolana (SOL) $ 163.60 2.93%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.75 2.32%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238022 0.07%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.55 1.38%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.63 2.12%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.60 1.27%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.27 1.92%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.57 1.51%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 626.62 0.74%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.54 1.25%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003648 0.79%