Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainMitsubishi ve Tokyo Tech, Blockchain Sistemi Oluşturuyor

Mitsubishi ve Tokyo Tech, Blockchain Sistemi Oluşturuyor

- Sponsorlu Reklam-
mitsubishi ve tokyo tech blockchain sistemi olusturuyor 602126e86f284

Mitsubishi Electric, daha esnek ve eşler arası (peer to peer) enerji ticaretini destekleyebilen blok zinciri tabanlı bir ticaret sistemini tasarlamak için Tokyo Tech araştırmacılarıyla birlikte çalışıyor.

18 Ocak’ta duyurulan yeni sistemin, yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen fazla elektriğin verimli kullanımını desteklemesi amaçlanıyor.

Eşler arası enerji ticareti kurulumları, alıcıların ve satıcıların doğrudan ticaret yapmasına olanak tanır. Mitsubishi Electric ve Tokyo Tech, eşleşmeleri optimize etmek, yüksek hacimli hesaplamaları daha az bağımlı hale getirmek ve alım satım siparişlerini daha verimli hale dönüştürmek için blok zinciri sistemlerini özelleştirdi.

Duyuruya göre, çoğu blok zinciri teknolojisinden farklı olarak dağıtılmış bir optimizasyon algoritması, müşteri bilgisayarlarının ticaret hedeflerini ve verilerini paylaşmasına ve ardından “minimum hesaplama kullanarak alım ve satım siparişlerini en uygun şekilde eşleştirmesine” olanak tanıyor. Daha az hesaplama gerektirmesinin yanı sıra, Mitsubishi ve Tokyo Tech’in “yeni madencilik yöntemi” olarak adlandırdıkları yöntem bir mikro hesaplama sunucusunda yürütülebiliyor. Yöntemde yer alan dört adım aşağıdaki gibidir:

“İlk adımda, ortak bir ticaret hedefine (piyasa fazlası, kar vb.) sahip alış ve satış emirlerine ilişkin bilgiler, önceden belirlenmiş bir zaman diliminde bilgi işlem sunucuları tarafından paylaşılır. İkinci olarak, her sunucu, ilk adımda ortak hedefle eşleşen alım satım emirlerini arar. Üçüncüsü, her sunucu kendi arama sonuçlarını paylaşır. Dördüncü ve son adımda, her sunucu arama sonuçlarını alır ve her blok zincirine eklediği paylaşılan ilgili hedefi, en iyi karşılayan işlem ile seçerek yeni bir blok oluşturur.”

istemin esnekliği, doğru eşleşme bulunursa alıcıların ve satıcıların teklif fiyatlarının üstünde veya altında işlem yapabilmesini sağlar. İşlem yapamayanlar, önceki teklif / teklif koşullarını değerlendirerek sonraki tekliflerinin şartlarını da değiştirebilirler.

Mitsubishi ve Tokyo Tech, piyasada ticaret için maksimum miktarda fazla elektriğin mevcut olmasını sağlayarak, elektrikli araçlar gibi sürdürülebilir tüketim mallarının maliyetinin buna göre düşeceğini tahmin ediyor ve böylece artık perakende enerji şirketlerinin piyasa dalgalanmalarına yanıt verme sorumluluğunu ortadan kaldırıyor.

Mitsubishi ve Tokyo Tech, Nisan ayında başlayan sistem operasyonlarının değerlendirilmesinin ardından amaçlarının, ürünü mümkün olan en kısa sürede ticarileştirmek olduğunu duyurdu.

- Sponsorlu Reklam-

 


mitsubishi ve tokyo tech blockchain sistemi olusturuyor 602126ea56f02

ve

mitsubishi ve tokyo tech blockchain sistemi olusturuyor 602126ea84ad3

maxbit

(Visited 9 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,637.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,161.03
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.15
cardano
Cardano (ADA) $ 2.16
solana
Solana (SOL) $ 218.25
xrp
XRP (XRP) $ 1.09
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.71
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.266531
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.37
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.26
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.38
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.39
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.16
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.67