Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinKanlı haftaya rağmen "hodl" ediyorlar: Milyarderler neden Bitcoin'in peşinde?

Kanlı haftaya rağmen “hodl” ediyorlar: Milyarderler neden Bitcoin’in peşinde?

- Sponsorlu Reklam-

bitcoin

Kripto analiz firması Glassnode’a göre, mevcut Bitcoin pazarına belirli bir yatırımcı türü hakim.

Firma, uzun vadeli sahiplerin ve akümülatörlerin muhtemelen mevcut piyasa yapısının çoğunluğunu oluşturduğunu bildirdi. Bitcoin işlem sayıları ve aktif varlıkların sayısı, Glassnode’un düşüş göstergesi olabileceğini söylediği Mayıs ayındaki %50 üzeri düzeltmeden bu yana düştü.

CoinGecko’ya göre BTC, yazı yazılırken son iki haftada %9.6 oranında düşüşle 43.605 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto varlık Bitcoin, Nisan ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64,804 dolara ulaşmıştı.

Bitcoin
Kaynak: Glassnode

Öte yandan Glassnode, kısa vadeli sahiplerinin tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını belirtiyor.

“Ayrıca, kısa vadeli sahiplerin elindeki arz, dolaşımdaki arzın %20’si ile tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını görebiliriz. Bu, ayı piyasalarının geç dönem birikimlerini daha akıllı parayla tarihsel olarak tanımlayan nadir bir olaydır.”

Bitcoin protokolüne katılımın azalmasına rağmen, analiz firması mevcut piyasa yapısının belirli unsurlarının benzersiz olduğunu söylüyor.

- Sponsorlu Reklam-

“Nispeten düşük zincir içi aktiviteye ve düşüş koşullarına benzeyen bir dizi piyasa fraktalına rağmen, aşırı tutma ve birikim davranışının altında yatan bir yığın var. Bu, bu piyasa döngüsüne özgü ve göz önünde bulundurulması gereken bir dinamik.”

Glassnode verileri ışığında Bitcoin, geçirdiğimiz kanlı haftaya rağmen yatırımcıların “tutma” eğiliminde olduğu bir varlık olarak göze çarpıyor. Diğer verilere de ulaşabileceğiniz Glassnode raporunu görmek istiyorsanız eğer, buradan grafiklere gidebilirsiniz.

Milyarderler Bitcoin cephesinde yükseliyor

Glassnode verilerinin yanı sıra, bu düşüş haftasında Bitcoin cephesinde yatırımcılar dikkat çekiyorlar. Hatta öyle ki, milyarder Orlando Bravo da Bitcoin hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Özel sermaye ve büyüme sermayesi şirketi Thoma Bravo’nun kurucu ortağı Orlando Bravo,  kripto para piyasasında ve özellikle Bitcoin’de  “çok fazla yükseliş” olduğunu belirtti. Kurucu ortak, gelecekte kurumsal ilgiye ek olarak dijital varlıkları kullanan daha fazla insan gördüğünü söyledi.

Bravo, bazı durumlarda Bitcoin’i deflasyonist bir varlık haline getiren sınırlı kripto para birimi arzı fikrini sevdiğini belirtti. Şu anda, deflasyonist bir varlık durumuna ulaşabilecek tek büyük kripto para birimi, ücret yakma mekanizmasını uygulayan Ethereum’dur.

Benimsenme gerçekleştiğinde talep artacak

Thoma Bravo’nun kurucu ortağı, kurumların dijital varlık endüstrisinde yollarını bulmaya başladıklarına ve geleneksel finansal varlıklara veya türevlere kıyasla sunduğu tüm avantajları henüz benimsemediğine inanıyor. Bravo, tam benimseme sağlandığında endüstrinin daha da fazla talep çekeceğine inanıyor.

Finans dünyasından daha fazla milyarder BTC ve kripto para piyasasına inanırken , sektör Eylül ayında iyi gitmiyor. Lider kripto değerinin yaklaşık %20’sini ve piyasa değerinde 500 milyar dolar kaybediyor.

Şüpheli piyasa performansına ek olarak, Çin Halk Bankası tarafından başlatılan Çin’deki kripto para birimi endüstrisine yönelik tam baskı nedeniyle, endüstrinin temel arka planı hoş değildi. Kripto para piyasasının ancak Çinli yatırımcıların fonlarını dijital varlıklara geri yatırmanın bir yolunu bulmasından sonra toparlanması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: 3 Dev kripto şirketleri için 75 milyon dolarlık fon oluşturdu

(Visited 57 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakDailyhodl
hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,827.00 3.01%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.69 1.54%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.77 0.67%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 1.63%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.52 0.4%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.42 0.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243352 1.57%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.10 4.95%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.99 0.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.72 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.34 2.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.01 0.03%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.60 0.01%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.26%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003588 0.47%