Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinMilyarder Marc Cuban: Dogecoin (DOGE) Yakında 1 Dolara Ulaşabilir!

Milyarder Marc Cuban: Dogecoin (DOGE) Yakında 1 Dolara Ulaşabilir!

- Sponsorlu Reklam-

Marc Cuban, Doge, Dogecoin, Maverics, Bitcoin, Ethereum

Dogecoin’den bıktıysanız, buna alışsanız iyi olur. DOGE, son yedi günde % 96’nın üzerinde değer kazandı ve ünlü yatırımcı Mark Cuban, Dogecoin’in (DOGE) 1 dolara yöneldiğini ve ulaştığında da orada kalacağını düşünüyor.

Doge Stabilcoin haline gelebilir!

Cuban’ın Doge sevgisi 2021’in başından beri giderek artıyor. Kendisi, oğlunun kripto dünyası hakkında bilgi edinmesi için biraz Doge aldığını söylemişti. Bu eğitim yatırımından bu yana, kripto paraya olan sevgisi büyük ölçüde arttı. Geçtiğimiz haftalarda sahibi olduğu NBA takımı Dallas Mavericks, bilet ve ürün alımları için Dogecoin ve diğer kriptoları kabul etti.

Dogecoin’in (DOGE) bu dikkat çekici performansı ve popülerliği Marc Cuban’a ilham verdi. Cuban Dogecoin’in 1 dolara ulaşacağını ve söz konusu rakama geldiğinde orada kalacağını tahmin ediyor. Perşembe günü katıldığı Ethereal Virtual Summit’te şu ifadeleri kullandı:

“1 dolara ulaşabileceğini ve bir şekilde sabit bir kripto para haline gelebileceğini düşünüyorum. Şimdi bir süre 60 cent, 70 cent, 80 cent civarında bulunacak. Ancak uzun vadede kendisini 1 dolara sabitleyebileceğini düşünüyorum; bu benim tahminim. Ama bu sadece bir tahmin.”

Cuban, Dogecoin’le (DOGE) işlem yapmanın Bitcoin’den daha kolay olduğuna inanıyor. Bu bakımdan her yıl üretilen adet Bitcoin gibi sınırlandırılmamış olsa da Doge’nin daha çok bir para birimi gibi hareket edebileceği varsayımına dayanıyor.

“Bunu ilk konuşmaya başladığımda bile fark etmemiştim… Her yıl 5.2 milyar Dogecoin basılması sınırı var. Ve zaten orada olan milyarlarca sayısı göz önüne alındığında, bu fiilen azalan bir enflasyon oranı, değil mi? Dogecoin için enflasyon miktarının bir sınırı var. Ve bu olumlu. İstesek de beğenmesek de, fiat’ın neredeyse dijital bir eşdeğeri. Sahip olabileceğiniz için, düşen enflasyon oranını tam olarak biliyorsunuz ve bu yılda yalnızca 5,2 milyar birim.”

Cuban’a göre Dogecoin, gerçekten herhangi bir şeyin alım satımı için kullanılıyorsa buna sadece bir spekülasyon aracı olarak bakılamayacağını düşünüyor.

- Sponsorlu Reklam-

“DOGE, bir para birimi olarak daha faydalı hale geliyor. Biliyorsunuz, Mavs mağazasına gidebilir ve harcayabilirsiniz. Biz Dogecoin’de Ethereum veya Bitcoin’de yaptığımızdan çok daha fazlasını satıyoruz.”

İlginizi çekebilir: Elon Musk SNL’ye Konuk Olurken Gözler Dogecoin’de

Marc Cuban, Doge, Dogecoin, Maverics, Bitcoin, Ethereum

Fiyat manipülasyonu yapmıyorum

Öte yandan Mavericks ve sporla ilgili diğer bazı işletme ve kuruluşlar arasında Dogecoin’i kabul edenlerin sayısı hala yeterli düzeyde değil. Ancak Cuban, Mavericks’in kripto kabul eden ortağı BitPay’in yeni satıcıları hızla bünyesine aldığını söylüyor.

Cuban, Ethereal Summit’teki son sözlerini Dogecoin varlıklarını açıklığa kavuşturarak noktalandırdı. Milyarder isim, “Sadece Mavericks’te harcananlar ve biraz oğlumla birlikte aldıklarım var. Büyük paralar kazanmak için fiyatları şişirmeye çalışmıyorum, hiçbir şey satmadım” ifadelerini kullandı.

Haber yazım anı itibariyle Dogecoin (DOGE) Binance verilerine göre 0,71 Usd seviyesinden işlem görüyor.

(Visited 17 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,162.00 0.76%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,859.36 0.49%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 465.23 2.33%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 2.58%
 • solanaSolana (SOL) $ 159.64 0.37%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.21 4.75%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237333 1.03%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.66 1.97%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.61 1.77%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.83 1.74%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.80 2.03%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.30 0.35%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 623.91 1.45%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 1.62%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003644 1.81%