Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinMike Novogratz XRP Eleştirisini Savundu: "Ripple'a Karşı Dava Açmadım"

Mike Novogratz XRP Eleştirisini Savundu: “Ripple’a Karşı Dava Açmadım”

- Sponsorlu Reklam-

Mike Novogratz XRP Eleştirisini Savundu: "Ripple'a Karşı Dava Açmadım"

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto topluluğundan geri bildirim aldıktan sonra XRP hakkındaki yorumlarını savundu.

Yakın tarihli bir Bloomberg röportajında, milyarder Dogecoin’i perakende balonlardan biri olarak adlandırdı. Trendkoin tarafından bildirdiğimiz üzere, söz konusu altkoin 16 Nisan tarihinde ilk 5 kripto arasına girmeye başardı.

Novogratz, XRP rallisinin kendisi için bir anlam ifade etmediğini de söyledi, çünkü ihraççısı olan Ripple Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edildi:

“Kripto paraları ayda 0,40 dolardan 1,60 dolara çıktı. Bana pek mantıklı gelmiyor.”  

XRP topluluğunun Ripple’ın SEC ile yasal savaşına müdahale etme çabasına öncülük eden avukat John E. Deaton, Novogratz’ın bir sonraki hedefinin Ethereum olabileceği konusunda uyardı.

Buna karşılık, Novogratz aslında büyük bir Ripple hissedarı olduğunu iddia ediyor ve tartışmalı kripto para birimindeki artışı anlamadığını belirtiyor.

“Beyler. SEC değilim. Ripple aleyhine dava açmadım. Aslında ilk günden beri Ripple’ın büyük bir hissedarıyım. SEC zaten ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını söyledi. ETH’nin neden hareket halinde olduğunu anlıyorum. Fakat XRP’deki artışı anlamıyorum. Burada anlaması bu kadar zor olan ne?”

Ethereum’un durumu belirsizliğini koruyor

- Sponsorlu Reklam-

XRP topluluğu, SEC’in henüz Ethereum’un menkul kıymet durumunu belirleyemediğine dikkat çekti.

Nitekim, SEC’de kıdemli duruşma danışmanı olan Dugan Bliss, geçtiğimiz günlerde ajansın bu konuda resmi bir pozisyon almadığını açıkladı.

“Mevcut durumla ilgili anlayışımın bu olduğunu ve aşırı teknik olmak istemediğimi açıklığa kavuşturmak istiyorum. SEC,  benim anladığıma göre resmi bir pozisyon almadı. Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığını, Ether’in bir menkul kıymet olmadığını söylemek için yapılan bir işlem yok.”

SEC başkanı Gary Gensler’in, New York Times’a 2018’de verdiği röportaj sırasında hem Ether hem de XRP’nin kayıtsız menkul kıymetler olarak sınıflandırılması için güçlü bir durum olduğunu söylemişti. Şu anda kendisinin konuyla ilgili görüşünü değiştirip değiştirmediği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

(Visited 22 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakutoday
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,688.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,169.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.23
cardano
Cardano (ADA) $ 2.16
solana
Solana (SOL) $ 216.23
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.76
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.266431
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.32
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.89
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.39
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.46
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.43
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.01
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.66