Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinMicroStrategy BTC alımını durdurdu mu? İkinci çeyrek raporları açıklandı

MicroStrategy BTC alımını durdurdu mu? İkinci çeyrek raporları açıklandı

- Sponsorlu Reklam-

MicroStrategy, Michael Saylor, BTC, Bitcoin

NASDAQ’da listelenen yazılım devi MicroStrategy, devasa Bitcoin yatırımlarından 2021 yılının ikinci çeyreğinde yaklaşık 700 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı. Bu kayıp realize edilmediği için şu anda sadece kağıt üzerinde ve şirket, BTC stratejisini ikiye katlama ve daha fazla alım yapma yönünde devam ettiriyor.

Michael Saylor, bir yıl içinde 105.000’den fazla BTC’ye sahip olarak dünyanın en büyük BTC sahiplerinden birisi haline geldi. Öte yandan, ikinci çeyrek raporuna göre, bu yılın ikinci çeyreğinde tamamlanan önemli satın alımlar, şirket için 689,6 milyonluk kümülatif bir kayba sebep oldu.

Bu dönemde Bitcoin dışı ürünlerden elde edilen pozitif gelire rağmen MicroStrategy’nin dijital varlıklarından değer düşüşü şirket içi toplam 424,8 milyon dolarlık bir kayıp ile sonuçladı.

Bununla birlikte, görünüşte olumsuz olan bu 2. çeyrek performansı Saylor’u caydırmadı çünkü şirketin BTC stratejisini değiştirme planı olmadığına dair söz verdi.

“Dijital varlık stratejimizin uygulanmasının sonuçlarından memnun olmaya devam ediyoruz. En son sermaye artırımımız, şu anda 105.000 BTC’yi aşan dijital varlıklarımızı genişletmemize izin verdi. İleriye dönük olarak, dijital varlık stratejimize sermaye eklemeye devam edeceğiz.”

Şirketin elindeki BTC’lerinden hiçbirisini satmadığını belirtmekte fayda var. Bu da kayıpların sadece kağıt üzerinde olduğu ve realize edilmediği anlamına geliyor.

MicroStrategy ve Bitcoin: Tarihsel bir yıl

MicroStrategy, Michael Saylor, BTC, Bitcoin

- Sponsorlu Reklam-

Yukarıda bahsedildiği gibi, NASDAQ listesinde yer alan şirket ile lider kripto para birimi arasındaki aşk hikayesi, firmanın ilk satın alımını duyurduğu 2020 yılının yaz ayında başladı. Saylor’un daha sonra açıkladığı gibi, ekonomik belirsizlik zamanlarında uygun varlıkların derinlemesine araştırılması gerçekleşti.

O zamandan beri şirket, 10 milyon dolarlık nispeten daha küçük satın alımlardan bir kerede 1 milyar dolarlık devasa miktarlara kadar daha fazlasını satın almak için mümkün olan her fırsatı değerlendirdi.

Saylor ve şirket, kurumsal ve bireysel yatırımcılar için BTC odaklı etkinlikler düzenledi. MicroStrategy, Bitcoin ağında bir node haline geldi ve çalışan olmayan yöneticiler, nakit yerine kripto para birimi üzerinden fon almaya başladı. Bitcoin’in şirketin hazine rezerv varlığı haline geldiğini de hatırlatmakta fayda var.

Bu durum, o zamanlar oldukça devrimsel bir nitelikte aksiyon olduğu için birçok kişinin dikkatini çekti. Twitter’da Ecoinometrics adıyla bilinen popüler bir kripto analisti, BTC, MicroStrategy hisse senetleri ve Nasdaq Composite’in bu zaman dilimindeki performansını gösteren yakın tarihli bir grafikle bu durumun altını çizdi. Grafiğin işaret ettiği gibi, ilk ikisi borsa endeksinden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi.,

İlginizi çekebilir: BTC’ye olan güven yerli yerinde: Bitcoin balinaları hareket halinde

(Visited 145 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,178.00 1.02%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,912.41 0.8%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.67 2.42%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.54%
 • solanaSolana (SOL) $ 166.49 3.04%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.38 2.75%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237933 0.93%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.17 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 27.06 1.35%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.73 2.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.22 0.1%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.56 1.27%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.90 2.97%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 1.4%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003681 0.73%