Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainMicrosoft ve Enjin, Minecraft NFT'leri İçin Ortaklık Kurdu

Microsoft ve Enjin, Minecraft NFT’leri İçin Ortaklık Kurdu

- Sponsorlu Reklam-

Microsoft ve Enjin, Minecraft NFT'leri İçin Ortaklık Kurdu

Microsoft, dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Minecraft’ta kullanılmak üzere oyuncuları değiştirilemez tokenlerle (NFT’ler) ödüllendiren, etkileşimli eğitici bulmaca oyunu Azure Space Mystery’yi başlatmak için ortaklık kurdu.

Enjin Operasyon ve İletişim Başkan Yardımcısı Bryana Kortendick;

“Eğitim, yeni nesil yenilikçileri güçlendirmenin anahtarıdır. Sanal dünyaları birleştirmek, dijital toplulukları birbirlerine yaklaştırır ve yenilerini getirir. Yenilikçi yetenekleri oluşturmak için Microsoft ile yaptığımız bu teknolojik ortaklıktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Microsoft, yeni girişimin birden çok platform, uygulama ve oyun arasında uygun bir birlikte çalışabilirlik gösterdiğini söylüyor.

Microsoft Azure geliştirici katılım lideri Sherry List, “Enjin’in platformu, oyun ve daha geniş blok zinciri ekosisteminde yenilikçi projelere güç veriyor.” dedi.

List, Microsoft ile Enjin arasındaki işbirliğinin departmanının “en son teknolojiyi” eğitim araçlarıyla entegre etmesine ve aynı zamanda geliştirici topluluklarını tanımasına izin verdiğini ekledi.

Oyuncular EnjinCraft eklentisini kullanarak popüler oyunlarda Microsoft Azure kahramanları oluşturabilir. Azure Space Mystery, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda geçen metin tabanlı, etkileşimli ve eğitici bir bulmaca oyunudur.

- Sponsorlu Reklam-

Oyun sırasında elde edilen NFT, oyuncuların MyMetaverse Minecraft sunucusunda yeni bir görevin kilidini açmasına izin verecek. Kullanıcılar daha sonra EnjinCraft eklentisi aracılığıyla Microsoft Azure kahramanlarını popüler oyuna ekleyebilir.

Minecraft NFT’ler Nasıl çalışır?

Yolculuğun ilk ayağında, bir kullanıcı, görevin metin tabanlı kısmı olan arızalı bir uluslararası uzay istasyonunu keşfetmek ve onarmak için bir arayışa girer.

Başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra, kullanıcı bir QR kodunun taramasının istendiği bir web sayfasına yönlendirilir. Kod, bir kullanıcının Enjin cüzdanına otomatik olarak düşen bir NFT sağlar, buradan cüzdanlarını çapraz platform oyun ağı MyMetaVerse’e bağlayabilir.

Özellikle Minecraft sunucusunu işletenler için Enjin Coin ile gelen pek çok avantaj var. Enjin, sunucunuzu çalıştırma maliyetini azaltmanın yanı sıra, sahtekarlığı ortadan kaldırmayı, ücretleri azaltmayı ve ters ibrazlarla mücadelede harcanan zamanı azaltmayı planlamaktadır.

Sadece sunucuları çalıştıranlar için değil ayrıca oyuncular için de yararlıdır. Oyun sırasında biriktirdiğiniz altınlar yahut ödüller Enjin Coin’e dönüştürülebilir ve onu destekleyen diğer oyunlar için de kullanılabilir.

 

(Visited 33 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,561.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,222.27
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 214.00
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 44.24
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.26534
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.53
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.16
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.25
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.58
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.82
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.97
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.65