Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainMicrosoft, blok zinciri alanında patent aldı: Teknoloji devinin kriptoya ilgisi artıyor

Microsoft, blok zinciri alanında patent aldı: Teknoloji devinin kriptoya ilgisi artıyor

- Sponsorlu Reklam-

Microsoft, Bitcoin, blok zinciri, Ethereum

Amerikan teknoloji devi Microsoft, zincirler arası token yönetim sistemi uygulama teknikleri için blok zinciri ile ilgili bir patent aldı.

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO), Salı günü Microsoft’un yan kuruluşu Microsoft Technology Licensing’e patent verdi.

Şubat 2019’da dosyalanan patent, “defterden bağımsız token hizmeti” veya bireylerin ve kuruluşların birden fazla dağıtık defter ağı ve platformunda token oluşturmasına ve yönetmesine olanak sağlayan bir yazılım hizmetini içeriyor.

Patent başvurusundaki bu tür platformlara örnek olarak büyük blok zinciri platformu Ethereum, IBM destekli Hyperledger Fabric, JPMorgan’ın kurumsal blok zinciri platformu Quorum, R3 Corda ve Chain Core gösterilebilir.

Patentte tanımlanan yazılım hizmeti, kullanıcıya her biri bir tür fiziksel veya dijital varlığa karşılık gelen bir veya daha fazla token şablonu sağlamayı hedefliyor. Defterden bağımsız token hizmeti, birden fazla blok zincirinde tokenlerin yaşam döngüsünü yönetmek için tek bir arabirim olarak hareket edecek şekilde tasarlanmıştır ve geliştiricilerin tokenleri “temel dağıtılmış defter ağlarından bağımsız bir şekilde” işlemek ve yönetmek için kod yazmasına olanak sağlar.

Microsoft, blok zincir ve finans teknolojisine ilgi duymaya devam ediyor

Patentte yazan bilgilere göre, açıklanan sistem “defter sınırlarını aşmayı içeren ve yeni ortaya çıkan iş kullanım durumları için geliştirme sürecini daha verimli hale getiriyor”.

Microsoft, kripto para endüstrisi ile ilgili çok sayıda patent başvurusunda bulunarak, son yıllarda blok zinciri ile ilgili gelişmelerde aktif olarak yer aldı. Geçen yıl, teknoloji devi, özel madencilik cihazlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırmak amacıyla bireylerin vücut aktivite verilerini kullanarak kripto madenciliği yapmalarına olanak sağlayan bir kripto para birimi sistemi için patent başvurusunda bulundu.

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: Balinalar suda! 256 milyon XRP tokeni hareket halinde

(Visited 51 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,637.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,161.03
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.15
cardano
Cardano (ADA) $ 2.16
solana
Solana (SOL) $ 218.25
xrp
XRP (XRP) $ 1.09
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.71
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.266531
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.37
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.26
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.38
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.39
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.16
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.67