Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainMerkeziyetsiz messenger "Secretum" artık sahnede

Merkeziyetsiz messenger “Secretum” artık sahnede

- Sponsorlu Reklam-

merkeziyetsiz

Merkeziyetsiz messenger uygulaması “Secretum”, şifreli anlık mesajlaşma segmentinin başlıca çıkmazlarını gideriyor.

Messengeri blok zinciri ile güçlendirmek: Secretum nedir?

Litvanyalı blok zinciri mühendisleri ve telekom uzmanları tarafından geliştirilen Secretum , merkezi olmayan mesajlaşma yazılımı için Solana (SOL) blok zincirini kullanıyor.

 

Ekibinin tahminine göre Secretum, bu yüksek performanslı blok zinciri platformunda dünyanın tamamen merkeziyetsiz ve şifreli tek messenger’idir. Bu nedenle, Secretum yapısı güvenli, sorunsuz ve eşler arası mesajlaşma deneyimini garanti ediyor.

Secretum araç seti, sıfır üçüncü taraf etkileşimi ve ara yazılım öğeleri içerir. Tasarımında sunucu ve moderatör yoktur. Secretum kullanıcıları tarafından gönderilen tüm mesajlar %100 şifrelidir, bu nedenle bilgi, gönderici ve alıcı kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilemez.

Secretum, kullanıcı verilerini veya mesajlarını sunucularda veya bulut depolama alanında saklamaz. Tüm mesajlaşma prosedürü, Secretum ağındaki güvenilir ve bağımsız olarak doğrulanmış düğümler tarafından güvence altına alınmıştır.

- Sponsorlu Reklam-

Secretum kullanıcıları, Solana cüzdan adreslerinden başka bir şeye ihtiyaç duymadan uygulamada oturum açabilir. Bu nedenle, Secretum tüm kullanıcılarının %100 gizliliğine bağlıdır.

Secretum, güvenli ve hızlı bir anonim mesajlaşma uygulaması olmanın yanı sıra, merkeziyetsiz kripto borsası işlevine de sahiptir.

Secretum ile kullanıcılar, modern merkezi borsaların dezavantajlarından kurtularak, düşük maliyetli olarak token ve NFT’leri trade edebilirler.

Dünyanın en hızlı blok zincirlerinden biri olan Solana tarafından desteklenen Secretum, kullanıcılarından düşük gaz ücretleri alıyor. Aynı zamanda, işlem gecikmesi, Ethereum veya Bitcoin’den çok daha düşüktür.

Secretum ekibi, merkeziyetsizlik ve son teknoloji blok zincirinin keskin gücü ile donatıldığı için modern mesajlaşma uygulamalarının hantallığının üstesinden gelme şansına sahip olduğundan emin gözüküyor ve şöyle belirtiyorlar:

“Secretum, küresel ölçekte meşhur ve kullanılan bir platform haline gelme potansiyeline sahiptir. WhatsApp veya Telegram’ın zayıflıklarını taşımadan, onların kolay tedarik edilebilme özelliklerini taşır.”

Solana tabanlı Secretum, özel ve iş etkileşimleri için günlük olarak messenger kullanan kişilerin mahremiyetini ihlal eden veri sızıntılarını, kesintileri ve merkezileşmeyi önlemeye odaklanmıştır.

(Visited 122 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakU.today
kurbaga
Cryptoman
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Cryptoman 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Cryptoman, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,798.00 3.97%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,201.69 4.20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 485.99 6.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.04 1.90%
solana
Solana (SOL) $ 199.37 4.02%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 2.88%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.88 2.35%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.304536 20.44%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000071 11.50%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.40 4.25%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 64.03 1.42%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.57 2.66%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.27 1.36%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.57 1.33%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 0.06%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.99 4.89%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.23 2.84%