Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinMerkez Bankaları Bitcoin'in Yükselişini Durdurmak İçin Her Türlü Uygulamayı Devreye Alabilir

Merkez Bankaları Bitcoin’in Yükselişini Durdurmak İçin Her Türlü Uygulamayı Devreye Alabilir

- Sponsorlu Reklam-
merkez bankalari bitcoinin yukselisini durdurmak icin her turlu uygulamayi devreye alabilir 6021184f9fcb0

Milyarder yatırımcı ve madencilik finansmanı Frank Giustra, hükümetlerin ve merkez bankalarının Bitcoin’in evrensel benimseme yolculuğunu bastırmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söylüyor.

Daniella Cambone ile bir Stansberry Research röportajında ​​Giustra, merkez bankalarının kendi merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) çıkarmayı başarırlarsa, muhtemelen Bitcoin ile rekabet etmek istemeyecekler.

Özellikle Bitcoin kendi egemen para birimleri için bir tehdit, bu tehdit gerçek bir tehdit haline gelirse hükümetlerin ve merkez bankalarının ne yapacakları konusunda endişeliyim. Bildiğiniz gibi birçok merkez bankası kendi dijital para birimlerini çıkarmayı düşünüyor. Ve bu dijital para birimleri ortaya çıktığında rekabeti istemeyecekler. Hükümetler ve merkez bankaları Bitcoin’in evrensel olarak benimsenmesini çok zorlaştıracak. Yol boyunca barikatlar koyacaklar. ” 

Kanadalı işadamı, tarihte yetkililerin uygulamaya aldıkları örnekleri şöyle referans veriyor.

“Hükümetlerin ve merkez bankalarının para birimlerini korumaya çalışırken kararlılığını asla küçümseyemeyeceğinizi düşünüyorum. Para ve sermaye kontrollerini duydunuz. ABD dahil birçok ülkede tarihimizin bir parçası oldular. 1933 yılında 40 yıl süren altın mülkiyetinin yasadışı hale gelmesi örneklerden biri. Bu, ABD dolarını korumak için bir sermaye kontrolü biçimiydi. Sermaye kontrollerinin olduğu 1979 öncesi Britanya’da da aynı uygulamaları gördünüz. Güney Afrika’da gördünüz. Bunu savaş öncesi Almanya’da gördünüz. 2015 gibi yakın tarihte Yunanistan’da gördünüz. Para birimi ve sermaye kontrolleri veya bu felsefeyi Bitcoin’e karşı kullanmak için bir yöntem ve olasılıktır.Bunu hesaba katmalısınız. ” 

 Giustra söylemlerini bir adım öteye taşıyor ve merkez bankalarının altına sahip olduğunu vurguluyor.

“Merkez bankaları Bitcoin’e sahip değil. Altın, döviz rezervlerinin temel bir parçasıdır ve her zaman öyle olacaktır. Bir şey yaparlarsa, kendi dijital para birimlerini çıkaracaklar. Bitcoin satın almayacaklar ve tüm güçleriyle Bitcoin’i zayıflatmaya çalışacaklar. ” 

 Giustra, Bitcoin hakkında uzun vadeli kasvetli bir görünüme sahip olduğunu belirtse de, önde gelen kripto para biriminin önümüzdeki aylarda yükselme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

- Sponsorlu Reklam-

“Şu anda, Bitcoin satın alınma aşamasında ve pek çok nedenden ötürü çok daha yükseğe çıkabilir ki bende şahsen böyle olacağını düşünüyorum. Sanırım Bitcoin bu insanların bazılarının tahmin ettiği şeyi yapacak ve çok daha yüksek bir fiyata doğru hareket edecek. ”  

 


merkez bankalari bitcoinin yukselisini durdurmak icin her turlu uygulamayi devreye alabilir 60211851d714d

ve

merkez bankalari bitcoinin yukselisini durdurmak icin her turlu uygulamayi devreye alabilir 6021185214a27

DailyHODL

(Visited 4 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,637.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,161.03
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.15
cardano
Cardano (ADA) $ 2.16
solana
Solana (SOL) $ 218.25
xrp
XRP (XRP) $ 1.09
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.71
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.266531
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.37
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.26
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.38
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.39
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.16
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.67