Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainMacaristan Kripto Vergisi Oranını Düşürüyor

Macaristan Kripto Vergisi Oranını Düşürüyor

- Sponsorlu Reklam-

Macaristan, Bitcoin, Kripto, Kriptopara

Macaristan Maliye Bakanı Mihály Varga, yayınlanan bir videoda kripto yatırımcılarına uygulanan vergi yükünü azaltma planlarının olduğunu açıkladı. Varga’ya göre, vergiler mevcut %30,5’ten %15’e düşürülebilir. Böyle bir durumda kripto vergilerinde yüzde 50’lik bir indirim gerçekleşmiş olacak.

Kripto vergisini düşürme kararı, Macaristan’ın 2022 ekonomik iyileşme programının bir parçasını oluşturuyor.  Bu arada, ülkede önerilen kripto para birimi vergi indirimi, kripto yatırımcılarının Macaristan’a taşınmasını sağlayabilir. Ayrıca, kripto sermaye kazançları vergisini yarıya indirmek, ülke bütçesi için ekstra milyarlarca dolar anlamına gelebilir.

İlginizi çekebilir: 10 Milyar Dolarlık Kripto Para Borsası Kullanıcılara Tanıtıldı! Gözler Bu Altkoinde

Ülkeler vergilendirme çalışmalarını sürdürüyor

Kripto para birimi endüstrisi hızlı büyümeye ve benimsenmeye tanık olmaya devam ederken, daha fazla ülke gelişen teknolojiye dikkat ediyor ve kripto sektörü için vergi politikaları getiriyor. Güney Kore, Ocak 2022’de 2.5 milyon won’u (2.234 $) aşan kripto kazançlarına % 20 vergi getiriyor. Endonezya da kripto kazançlarına vergi getirmeyi düşünen ülkelerden bir diğeri.

Dahası Hindistan’da bu alanda çalışmalarını sürdüren bir başka ülke. Ülkenin Maliye Bakanlığı Merkezi ekonomik istihbarat Bürosu (CEIB), Aralık ayında Dolaylı vergiler ve Gümrük Kurulu’na (CBIC) Bitcoin ticaret marjlarında yüzde 18 mal ve hizmet vergisi (GST) toplamasını önerdi.

Öte yandan ABD İç Gelir Servisi de (IRS), kripto sahiplerinin vergilerini ödemesini sağlamaya çalışıyor. Nisan ayında, bir ABD Senatörü olan Rob Portman, kripto vergi kaçakçılığı sorununu çözmek için bir yasa tasarısı hazırladığını açıkladı.

Macaristan olumlu vergi politikaları uygulamayı düşünürken, ABD tam tersini yapıyor gibi görünüyor. Ayrıca Biden yönetimi, yıllık geliri 1 milyon doların üzerinde olan kişilerden toplanan sermaye kazancı vergisini yaklaşık iki katına çıkarmaya hazırlanıyor.

(Visited 83 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,561.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,222.27
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 214.00
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 44.24
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.26534
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.53
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.16
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.25
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.58
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.82
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.97
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.65