Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainLondra hard forku sadece fiyatı yükseltmeyecek: işte olacaklar

Londra hard forku sadece fiyatı yükseltmeyecek: işte olacaklar

Güncellemenin 4 Ağustos'ta yürürlüğe girmesi bekleniyor. Ethereum Londra Fork'undan sonra ne olacak? Eden Network block üreticileri için ne planlıyor? Miner Extractable Value (MEV) nedir?

- Sponsorlu Reklam-

ethereum, london fork, token, altcoin

Eden Network, Ethereum Londra fork’undan sonra block chain üreticileri için teşvik oluşturmasını sağlayacak olan bir ağ başlattı.

Bu güncellemenin 4 Ağustos’ta yürürlüğe girmesi bekleniyor. Ayrıca bu güncelleme, mevcut Proof-of-Work tabanlı ağda işlem yapan yatırımcıların ödediği Gwei’nin bir kısmını yakarak işlem ücretlerinin hesaplanmasında yapılan değişiklikleri içerecek.

Bu yüzden Eden Network, önde gelen MEV saldırılarından Ethereum yatırımcılarını korumak için Öncelikli İşlem Ağı başlattı.  Bu, Miner Extractable Value (MEV)’i daha adil bir şekilde yeniden dağıtarak block chain üreticileri için yeni teşvik yaratıyor.

Eden, Alpha Finance Labs ve Band Protocol ile ortaklık kurdu. Ve bu, sushi.com adresindeki kullanıcılar, traderlar ve block üreticileri için Londra fork’undan sonra Sushi platformunda ücretsiz olarak sunulacak.

Eden Network’un Ethereum Londra fork’undan sonraki adımı ne?

MEV, bir block içindeki işlemlerin sırasını yeniden düzenleme sürecidir. Blackhat botlarının geliştiricileri veya hile yapan madenciler, daha fazla MEV çıkarmak için front-running veya sandwich saldırıları gibi  kötü niyetli arbitraj stratejileri uygulayabilir. Bu saldırılar traderlara zarar verir. Ayrıca, Ethereum ekosisteminden yüklü miktarda değer çalar.

Eden Network, bu tür saldırıları en aza indirmek için tasarlanmış, fikir birliğinden bağımsız bir işlem sipariş protokolüdür. Çünkü, kullanıcıların işlemlerinin blocklar içine yerleştirilmesini garanti etmek amaçlı öncelikli slotlar kiralamasına olanak tanır.

Bu, öncelikli işlemleri kolaylaştırır ve işlemlerin keyfi olarak yeniden düzenlenmesinden kullanıcıları korur. Buna ek olarak, traderlara özel bir işlem yönlendirme altyapısı olan Taichi Ağı sayesinde halka açık olmayan işlemleri yürütmek için özel bir yer sunar.

- Sponsorlu Reklam-

Örneğin Bant Protokolü, ağ tıkanıklığına veya gas zirvelerine karşı önlem almak için bu slotlardan birini zaten korumuştur.

Bu öncelik slot, Alpha Homora ürün grubu için bir ödeme botu çalıştıracak olan Alpha Finance Lab ile paylaşılacak. Bu bot, protokolün ödeme gücünü ve güvenliğini artıracak. Bunun yanı sıra, potansiyel olarak ALPHA token’ı stake edenlere yeniden dağıtabilir.

Eden Network üreticileri, traderları ve botları için ana koordinasyon birimi EDEN tokenidir. Aslında, işlem sipariş protokolünü dürüstçe uygulayan block üreticileri, bu tokenda ödüller alır. Bunun üzerine ödül alan yatırımcılar, Eden Network yönetim topluluğu olan EdenDAO’nun üyesi olurlar.

Önceden, proje Archer DAO olarak adlandırılıyordu ve ARCH tokeni taşındı ve güncellendi.

İlginizi çekebilir: Yatırımcılar Bitcoin biriktirirken ağdaki büyüme hız kazandı: Yeni bir ralli mi geliyor?

(Visited 252 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,261.00 3.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,232.75 6.01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.43 7.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 2.13%
solana
Solana (SOL) $ 198.01 4.38%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 4.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.67 3.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.335819 37.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000069 1.14%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.94 5.87%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.96 1.71%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.35 3.12%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.26 1.89%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.75 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.86 1.64%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.01 12.69%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 128.33 3.61%