Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinLondra hard forku Ethereum ağını nasıl etkiledi?

Londra hard forku Ethereum ağını nasıl etkiledi?

- Sponsorlu Reklam-

Londra hard forku, Ethereum, ETH

Ethereum ağında geçen hafta gerçekleşen Londra hard forku, içerisinde barındığı teorik deflasyonist özellikleri, neredeyse 800 adet üretilen deflasyonist blokta görülmeye başlandı.

Ethereum işlem ücreti yakma oranı, arzın deflasyonist olduğu iki saat içerisinde zirve yaptı. Ağ, son birkaç gün içerisinde ağır bir yük altına girdi ve bu da çok daha fazla gas ücretinin yanmasına sebep oldu.

Geçtiğimiz saatlerde, ETH Burn Bot, bir saatlik dilim içerisinde 545 ETH’nin yakıldığını kaydetti. Saatte 532 ETH olarak belirlenen yakım oranı, varlığın bu kısa süre içerisinde 13 ETH deflasyon görmesi ile arttı.

Birkaç saat sonra ETH Burn Bot tarafından daha büyük bir deflasyonist yakım işlemi kaydetti ve bir saat içerisinde 945 ETH daha yakıldı. Bu da yıllık -%3,12’lik bir deflasyon oranına işaret ediyor.

Londra hard forku, Ethereum, ETH
Kaynak: Carbono

Londra hard forku etkisini göstermeye başladı

Londra hard forku geçtiğimiz Perşembe günü ağda aktifleştirildiğinde, işlem ücreti hesaplama sistemini yeniden düzenleyen ve merakla beklenen EIP-1559 yükseltmesini kullanıma sundu. Bu düzenlemenin bir kısmı, toplanan taban ücretlerinin bir kısmını yakan bir mekanizmayı ağa entegre etti.

Yakım verilerini yayınlayan ultrason.money’e göre, yazının yazıldığı sırada kümülatif olarak 25.600 ETH yakıldı. Mevcut fiyatlarla, bu bir haftadan kısa bir süre içerisinde yaklaşık 80 milyon dolara karşılık geliyor.

- Sponsorlu Reklam-

Ethereum ekonomisinin, 2022’de geçilecek olan PoS’in bir sonucu olarak ücret yakma ile blok ödül dağıtımındaki azalma bir araya gelinceye kadar sürekli bir deflasyon görmesi beklenmiyor.

Bununla birlikte, gas ücretleri tekrar arttığında, haberler kötüleşebilir. BitInfoCharts’a göre, ortalama işlem fiyatı Temmuz sonunda 4 dolardan daha düşük bir seviyeden 20 dolara yükseldi. Etherscan’ın gas ücreti takipçisi, Uniswap’ta bir token takası için 28.60 dolara kadar işlem ücreti talep ettiğini bildiriyor.

Ethereum blok alanına olan talepteki artış, OpenSea, Gala Games’in Vox ve Axie Infinity gibi değiştirilemez token (NTF) platformları tarafından yönetiliyor.

İlginizi çekebilir: Yüzde 100’den fazla fırladılar! Bu altcoinler kaçmaz

(Visited 69 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,216.00 3.38%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,170.25 3.46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 481.37 5.92%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 2.45%
solana
Solana (SOL) $ 197.45 3.25%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.82%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.99 2.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.296002 24.57%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000075 32.91%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.32 1.24%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.88 1.63%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.60 2.31%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.28 1.32%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 189.59 3.04%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.84 1.02%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.92 9.80%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.83 1.66%