Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinKurumsal Yatırımcılar Ethereum Dedi!

Kurumsal Yatırımcılar Ethereum Dedi!

- Sponsorlu Reklam-

Kurumsal Yatırımcılar Ethereum Dedi!

Kripto varlık yönetim şirketi CoinShares, kurumsal kripto para fonlarına yapılan para girişinin geçtiğimiz hafta artış gösterdiğini ve bunun çoğunluğunun Ethereum’a olduğunu bildirdi.

Rapora göre  bu fonlara geçtiğimiz hafta 245 milyon dolar aktarıldı ve miktarın % 80’i, yani 195 milyon doları, CME Ethereum vadeli işlemlerin 8 Şubat’ta başlatılmasından önce Ether ürünlerine yatırıldı. Aynı dönemde Bitcoin’e ise 41,9 milyon dolar aktarıldı. Bitcoin’e bu yıl içinde aktarılan miktar 2,02 milyar dolar oldu. Rapor, yatırımcıların yatırımlarını çeşitlendirmeye başladığını ve kâr almak yerine birikim yapmayı tercih ettiğini ortaya koydu. “ Yatırımcıların çeşitlendirme yapmak istediğine ve Ethereum esaslarına giderek daha çok güvendiklerine inanıyoruz. Bitcoin’e aktarılan miktar, rekorun görüldüğü 8 Ocak 2021 ile biten haftadan beri en düşük seviyeyi (42 milyon dolar) gördü. ” 2021 yılında dijital varlık yatırım ürünlerine şimdiye kadar aktarılan miktar 2,6 milyar dolar oldu. 2020 yılının ilk altı haftasında ise kripto fonlarına 6,7 milyar dolar yatırılmıştı. Raporda yatırım ürünlerinin işlem hacminin yüksekliğini koruduğu ve günlük ortalama 670 milyon dolar olduğu belirtildi. Bu sayı, toplam Bitcoin işlem hacminin % 5,4’ünü temsil ediyor. 8 Şubat itibarıyla yönetilen varlıklarının değeri 33,4 milyar dolar olan Grayscale, en büyük kurumsal kripto varlık fonu olmayı sürdürüyor.

Grayscale Ethereum Tröstü ise yönetilen varlıklardaki pay bakımından büyümeyi sürdürüyor. 5 milyar doları geçen Ethereum Tröstü, yönetilen varlıkların yüzde 15’ten fazlasını oluşturuyor. Bitcoin Tröstü ise toplam yatırımların % 82’sini içeriyor. Haftalık giriş bakımından ikinci sırada ise neredeyse 21 milyon dolar ile 21Shares, üçüncü sırada da 11,5 milyon dolar ile WisdomTree yer alıyor.

Ethereum Nedir? 

Vitalik Buterin tarafından akıllı kontrat yazma amaçlı kullanılan nesne yönelimli programa dili (solidity) ile tasaralanmış açık kaynaklı, zincirleme modeli merkezli hesaplama platformu özelliğini sağlayan işletim sistemidir. Ethereum’da bir blockchainin varlığının ve güvenliğinin en önemli öğesi olan ‘node’ ismini verdiğimiz düğümler, paylaşılan bir veritabanını depolar ve sürdürür. Ne kadar çok node varsa ağ ve verileri o kadar güvenli hale gelir. Kayda girdiğiniz bilgiler sadece sizin tarafınızdan kontrol edilebilir. Bilgisayarınızda veya merkezi bir sunucuda depolanamaz, tüm node ağında depolanır.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,840.00 1.78%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,904.61 1.17%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 468.20 2.13%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.26%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.59 2.59%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.72 1.53%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237537 0.28%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.58 2.31%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.94 2.94%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.50 0.63%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.34 2.56%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.46 1.29%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.24 0.46%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 2.45%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003660 0.48%