Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinKurumsal Benimseme Bitcoin Yükselişini Destekledi!

Kurumsal Benimseme Bitcoin Yükselişini Destekledi!

- Sponsorlu Reklam-
kurumsal benimseme bitcoin yukselisini destekledi 602117029ac97

OKEx raporuna göre, 2020 sonlarına doğru BTC yeni en yüksek seviyelerine çıktığında kazançlarını çeken uzun dönem BTC sahipleri, pozisyonlarını kurumsal yatırımcılara sattı.

Popüler borsalardan OKEx tarafından derlenen araştırma raporuyla beraber, kurumsal yatırımcıların 2020 sonlarında BTC’nin fiyatını yukarı fırlattığı haberi de onaylanmış oldu. Şirket belgeleri, kurumsal benimsemenin dönüm noktası olarak 2020 ortalarında Paul Tudor Jones’un Bitcoin’i desteklemesine işaret etti.

PTJ Bitcoin Oyununu Değiştirdi

Mayıs ayının başlarıydı, dünya COVID-19’un olumsuz etkilerini hissetmeye başlamıştı. Küresel ekonomiler bir sonraki hamlelerini düşünmeye başlamıştı, Bitcoin Mart ortasındaki düşüş sonrası kendine gelmeye başlıyor ve yaklaşmakta olan yarılanmaya (halving) hazırlanıyordu.

Topluluğun çoğu üyesi en ünlü ve saygın Amerikan risk fonu yöneticilerinden biri olan Paul Tudor Jones II’un etkinliğinin paralı olup olmadığı sorgularken PTJ, rutin bir piyasa bakışı olması gereken girişimi yayınladı. Bu uzun kariyeri boyunca birçok kez yaptığı bir girişimdi.

Bu seferkini farklı kılan ise Bitcoin’e gösterdiği destek oldu. Ayrıca, risk fonu efsanesi BTC ya da kendi deyimiyle “daha hızlı atı” satın aldığını itiraf etti. Bunun sebebi olarak da hükümetlerin kısa süre içerisinde aşırı miktarda itibarî para basmaya yönelik girişimlerinin yol açtığı artan enflasyonla mücadele etmek olduğunu söyledi.

Açıklamaları o sırada çeşitli medya kuruluşları tarafından bildirilmesine rağmen PTJ’nin açıklamalarının BTC ekosistemini herkesin beklediğinden daha çok etkilediği ortaya çıktı. Ya da en azından OKE’x’in 2020 raporunda bu şekilde yer aldı.

Zincir içi denetleme (on-chainmonitoring) kaynağı Catallact ile ortaklık kuran OKEx borsası, 1000 BTC değerindeki yapılan işlemlerin yüzdesinin “bireysel yatırımcılar ve traderlar’ın yaptığı işlemlerin aralığının dışına çıktığını” belirtti. Bu yüzdenin de Haziran’da %5’ten Eylül’de %45’in üzerine çıktığını da ekledi.

- Sponsorlu Reklam-

kurumsal benimseme bitcoin yukselisini destekledi 602117076e9a1

1.000 BTC’den Fazla Bitcoin İşlemleri. Kaynak: OKEx

Bu zirvenin sonrasında, bu tür zincir içi alım satım işlemleri senenin sonuna kadar biraz azaldı ancak yine de %30’un üzerinde kaldı.

“Bu zincir içi verilerden çıkarabileceğimiz sonuç, PTJ piyasaya girişini açıkladıktan sonra kurumsal yatırımcıların gerçekten BTC alanına yığılmasıdır. Ayrıca 2020 sona ererken de durmadıklarını da söyleyebiliriz.”

HODL’cular Kurumlara Bitcoin Sattı

BTC’ye yukarıda açıklandığı şekilde kurumsal para akışı gerçekleşirken, fiyatında da büyük artışlar görüldü. Sonuç olarak, BTC 20.000 doların üzerine çıktı ve geçen yılın sonuna kadar 30.000 dolara yaklaştı.

OKEx, Eylül’den Aralık’a kadar “Bitcoin blok zincirindeki coin alım satımlarının miktarı” konusunu inceledi ve ortalama miktarın Ekim ayı sonunda arttığı sonucuna vardı.

Şirket bu sebeple “OG Whales” (yani ilk balinalar) olarak da bilinen uzun vadeli BTC HODL’cuların (yani yatırım yaptıkları kripto parayı satmadan tutanların) BTC keşfedilmemiş bölgeye girdiğinde, kâr elde ettiğine inanıyor. İlginç bir şekilde OKEx, bu tür yatırımcıların coinlerini kurumlara sattığını iddia etti:

“Kurumsal yatırımcıların ihaleye girerek fiyat teklif eden tarafta olduklarını düşündüğümüz için uzun vadeli BTC sahiplerinin ellerindeki BTC’yi kurumsal alımlara sattığı sonucuna varabiliriz.”

Buna ek olarak, yapılan araştırmada kurumlar büyük alımlarla fırsattan yararlanmak için sıraya girerken, BTC madencilerinin (miner) de elindeki coinleri elinden çıkardığını ekledi.

 


kurumsal benimseme bitcoin yukselisini destekledi 6021170bb49d6

ve

kurumsal benimseme bitcoin yukselisini destekledi 6021170be3aa2

 

 

 

cryptopatato

(Visited 4 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,949.00 1.49%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,906.67 0.41%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.07 2.14%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.73%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.26 4.46%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.46 2.61%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237420 0.72%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.89 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.41%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.60 1.75%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.28 1.77%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.45 0.08%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 623.18 1.33%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 1.51%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003705 0.5%