Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainKripto yatırımcıları sıkı durun! Yeni bir halka arz geliyor...

Kripto yatırımcıları sıkı durun! Yeni bir halka arz geliyor…

- Sponsorlu Reklam-

kripto

Milyar dolarlık kripto ticaret merkezi Amber Group, yeni bir ABD halka arzı hedefliyor.

Amber Group’un CEO’su, şirketin ABD’deki varlığını genişletme konusundaki isteğini ortaya koydu.

Amber Group kurucu ortağı ve CEO’su Michael Wu, South China Morning Post ile yaptığı röportajda, Hong Kong merkezli kripto hizmet sağlayıcısının önümüzdeki iki yıl içinde ABD’de halka açılmakla ilgilendiğini açıkladı.

Amber’in varlık yönetimi, müşterilerin kripto varlıklarından faiz kazanmalarını sağlıyor. Bu sebeple düzenleyici inceleme, şirketin ana ürününü belirli pazarlarda sunup sunamayacağını belirsiz hale getiriyor.

Halka arz yakında gerçekleşecek

ABD’de doğrudan halka arz şu an için masada ve muhtemelen gelecek yıl veya sonraki yıl gerçekleştirilecek.

Faiz getiren ürünlerle ilgili düzenlemelerin belirsizliğine rağmen, şirket ABD’deki ayak izini genişletmek istediğini açıkladı.

- Sponsorlu Reklam-

Amber Group, ABD pazarındaki payını arttırmak ve ülkenin müşterilerine hizmet etmek için ABD kurallarına göre oynayacak. Öte yandan şirketin izin verilmediği takdirde kripto kredisi ürünleri sunamayacağı belirtildi.

Coinbase kendi faiz ürünü planlarını rafa kaldırdı

ABD’deki en büyük kripto ticaret platformu Coinbase, geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile karşı karşıya geldi. Bu sebeple Coinbase, “Lend” isimli kendi faiz getiren ürünü için planlarını rafa kaldırmaya karar verdi.

Borç verme ürünlerini çevreleyen kurallar, ABD düzenleyicisinin kayıt dışı bir menkul kıymet olarak kabul ettiği şey üzerinde yasal işlem başlatma tehdidiyle karşılaştı.

Dünya genelinde kripto ile ilgili kuralların katılık düzeyinin nasıl olacağı değerlendirilirken, Micheal Wu şu yorumu yaptı:

“ABD’nin, kripto söz konusu olduğunda, dünyanın bu bölgesindeki veya başka bir yerindeki düzenleyicilerden daha muhafazakar bir yaklaşım benimsediğini düşünüyorum.

Ama işlerimizin çoğu başka yerlerde. Her yargı alanında duruma göre değerlendireceğiz.” 

Küresel olmayı hedefliyorlar

Wu, halka açılmanın bazı insanların “para çekmesine” izin vermek değil; marka bilinirliğini artırmak, yetenekleri çekmek ve finansman maliyetlerini düşürmek olduğunu şöyle açıkladı:

“ABD muhtemel bir varış noktası, ancak biz açık fikirliyiz.”

Wu, şirketin küresel pazardaki varlığını genişletmek için yarışın benimsenmesinin ortasındaki gündeminden çekinmediklerini de sözlerine ekledi.

Wu’ya göre, kredi ürünü birden fazla yargı alanında yeşil ışık yaktı.

Wu, Amber’in en büyük kullanıcı tabanının nerede olduğunu açıklamadan, şirketin “hem Asya’da hem de daha geniş Amerika’da çok büyük bir varlığa sahip olduğunu” doğruladı.

Hong Kong merkezli kripto Unicorn, hem kurumsal hem de perakende yatırımcılara hizmet verirken 1,5 milyar dolardan fazla kripto varlığını yönetiyor.

“0’dan 1’e kadar uzun bir yolculuk oldu. Ama aynı zamanda bizim için sadece bir başlangıç. Benim takımım uzun vadede gerçekten önemli olanı inşa etmeye odaklanacaktır. Gelecekte 1’den 100’e çıkarmalıyım.”

İlginizi çekebilir: Dev kripto borsası Çin’de faaliyetlerini sonlandırıyor

kripto
Kaynak: Micheal Wu / Twitter

(Visited 387 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,014.00 2.04%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,893.46 0.57%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.67 1.91%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.58%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.95 1.98%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.78 1.4%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237730 0.73%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.67 1.55%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.75 1.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.10 1.21%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.23 1.84%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.52 0.75%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.20 0.57%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 3.6%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003655 0.71%