Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainKripto Ticaret Stratejisi: Dip Almak İçin Finansman Oranlarını Kullanma

Kripto Ticaret Stratejisi: Dip Almak İçin Finansman Oranlarını Kullanma

- Sponsorlu Reklam-
kripto ticaret stratejisi dip almak icin finansman oranlarini kullanma 602125890177b

Az bilinen bir strateji, yatırımcıların kripto para ticareti yaparken avantaj sağlamasına yardımcı olabilir.

Temel Çıkarımlar

* Sürekli swapların fonlama oranlarına bakarak, en tepede satmak ve en dipte almak mümkün olabilir.

* Yüksek fonlama oranları piyasanın zirvesini gösterirken, negatif fonlama oranlarını genellikle önemli fiyat sıçramaları izler.

* Bu metodolojiyi teknik analizle birleştirmek, yatırımcıların en yüksek fiyatı satmalarına ve dipleri satın almalarına yardımcı olabilir.

Kripto para piyasası yeni bir yükseliş döngüsüne girdi. Büyük sermaye akışı, öncelikle COVID’in küresel ekonomide neden olduğu tahribattan kaynaklandı. Enflasyona karşı korunmak için bu varlık sınıfı geleneksel finansal sisteme alternatif olarak ortaya çıktı. Yine de, bu yükselen pazara girmek ciddi bir risk taşımıyor. Kripto yatırımcıları, zirveden satmak ve dipten satın almak için ideal anı tahmin ederek, riskleri azaltırken karlarını en üst düzeye çıkarabilirler.

Tanınmış bir teknik analist olan Alex Krüger’e göre, bir boğa piyasasında zamanlama, doğru stratejiyi uygularken kolaylık sağlayabilir. Yatırımcılar arasında ilgi kazanan bu strateji, sürekli takasların (swap) finansman oranlarına bakmaktır.

Genel bir kural olarak uygun fonlama oranları, long pozisyon açan yatırımcılar short pozisyon açan yatırımcıların fonlarını ödedikçe piyasa spekülatörlerinin iyimser bir şekilde arttığını gösteriyor. Tersine, negatif fonlama oranları, yatırımcıların düşüş eğiliminde olduğunu ve short yatırıcımların long yatırımcılara fon ödediğini gösteriyor.

- Sponsorlu Reklam-

Krüger, her sekiz saatte bir %0,1 veya daha yüksek finansman oranlarının “sürdürülemez” olduğunu savunuyor. Bu gerçekleştiğinde keskin düzeltmeleri gördüğümüzü belirtiyor. Bu yüzden yatırımcılara, fonlama oranları yüksekken kısmı karlarını almalarını veya long pozisyon açmaktan kaçınmalarını tavsiye ediyor. Bununla birlikte, sürekli swapların fonlama oranları her sekiz saatte bir %0,01 veya daha düşük değerlerde olduğunda, bunun olumlu bir işaret olarak kabul edilebileceğine ve yatırımcıların dipten satın almak için yataydan negatife finansman oranlarını takip ederken teknik analiz de kullanmaları gerektiğine inanıyor.

Anahtar Kripto Ticaret Stratejisinin Uygulanması

Geçen hafta Bitcoin sürekli swap fonlama oranlarına bakıldığında, Krüger haklı gibi görünüyor.

19 Ocak’ta BTC, BitMEX’teki fonlama oranı %0.102 ile zirve yaptığında yaklaşık 38.000$ ‘lık yüksek bir seviyede işlem görüyordu. Long yatırımcılar short yatırımcıları finanse ettiğinden, bir satış sinyali gelişti. Ardından Bitcoin’in piyasa değerini 29.000$ altına çeken %24’lük bir düzeltme yaşandı.

Bu düşüşten sonra BitMEX’te Bitcoin’in sürekli swap fonlama oranı
%-0.019’a düştü. Short yatırımcılar long yatırımcıları finanse ederken, piyasa dip satın alma zamanının geldiğinin sinyallerini veriyordu.

Daha sonra, BTC’nin fiyatı 34.000$’a doğru %17’den fazla toparlandı.

ViewBase

Dijital varlık analiz firması ViewBase, yatırımcıların birden fazla vadeli işlem borsasında ilk 60 kripto para biriminin bu kripto ticaret stratejisini kullanmaları için kullanımı ücretsiz bir araç sağlıyor.

 


kripto ticaret stratejisi dip almak icin finansman oranlarini kullanma 6021258c4add4

ve

kripto ticaret stratejisi dip almak icin finansman oranlarini kullanma 6021258c78ba4

cryptobriefing

(Visited 7 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,163.00 4.18%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,164.09 3.95%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 479.42 5.81%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 1.29%
solana
Solana (SOL) $ 196.15 3.24%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 4.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.57 2.08%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.293583 23.67%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000079 39.92%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.32 1.84%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.54 2.07%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.32 2.46%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.22 1.97%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.12 2.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.83 1.45%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.91 10.48%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.73 2.50%