Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainKripto Paraya Gösterilen İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Kripto Paraya Gösterilen İlgi Her Geçen Gün Artıyor

- Sponsorlu Reklam-

Kripto Paraya Gösterilen İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Winklevoss tarafından işletilen kripto para borsası Gemini tarafından yapılan bir ankette, Amerikalıların kripto para birimi endüstrisine olan ilgilisi geçen yıl önemli ölçüde arttı. İlginç bir şekilde sonuçlara göre, BTC en popüler dijital varlık olurken, ABD vatandaşlarının ETH, BCH ve LTC’de ortalama olarak daha büyük pozisyonları var.

ABD’de Kripto Para İştahı Yükseliyor

Kripto Paraya Gösterilen İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Geçtiğimiz 12 ay, COVID-19 pandemisinin katalizör görevi görmesiyle kripto ekosistemi bir dönüşüm geçirdi. Bu, çok sayıda büyük şirket ve kurumun pazara girişine neden oldu.

Fiyatların etkilenmesinin yanı sıra, MicroStrategy, MassMutual, Tesla ve birçok önde gelen şirketlerden yapılan alımla, endüstrinin sektöre yabancı kişiler arasındaki popülaritesi arttı.

Gemini, insanların alanla ilgili değişen bakış açısını daha iyi anlamak için, taleplerinin gerçekten artıp artmadığını belirlemeye çalışan bir anket düzenledi. Tüm katılımcıların ortalama %14’ü dijital varlıkları satın aldıklarını söyledi. Dijital varlık alımı yapanların %74’ü erkek, %26’sı ise kadındır.

Ankete göre, çoğu kripto yatırımcısı 25 ile 44 yaş aralığında yer almakta. Gemini, verilere göre, ortalama dijital varlık alan kişinin 38 yaşında bir erkek olduğunu ve yılda yaklaşık 111 bin dolar kazandığını ekledi.

Katılımcıların %63’ü kendilerini “kripto meraklısı” olarak sınıflandırırken, 23’ü ilgisiz sınıfına girdi. İlginç bir şekilde, kripto meraklıların yarısında fazlası kadınlardan oluşuyor.

- Sponsorlu Reklam-

“Mevcut kripto sahiplerinin sadece %26’sı kadın olsa da, bunun önemli ölçüde değişme potansiyelini görüyoruz. Kadınlar, yakında kriptoya girmek isteyenlerin yarısından fazlasını (%53)  oluşturuyor ve bu da büyük bir potansiyel değişime işaret ediyor.”

İlginizi çekebilir: Elon Musk Sordu, Geleceğin Hodl Edilecek Kripto Parası Hangisi?

Amerikalılar ETH ve BCH’yi Daha Fazla HODL Ediyor

Araştırma, Bitcoin’in ABD vatandaşları için en popüler kripto para birimi olmaya devam ettiğini vurguladı. Katılımcıların neredeyse tamamı (%95) BTC’ye aşina olduklarını söylediler. ETH için bu rakam %38, BCH- %24, LTC- %16, USDT – %11, LINK – %8, XRP- %6, BNB- %5 ve ADA – %2’ydi.

Beklendiği gibi, halihazırda dijital varlık alımı yapanların %87’si Bitcoin sahibi olduklarını söyledi. Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ise sırasıyla %36, %22 ve %21 şeklinde sıralandı.

Kripto Paraya Gösterilen İlgi Her Geçen Gün Artıyor
Kaynak: Gemini

Bununla birlikte sahip olunan ortalama değer yani yukarıda bahsedilen dijital paralara tahsis edilen dolar miktarı, önemli ölçüde farklı sonuçlar gösterdi.

Amerikalılar, BCH’de ortalama 11.000 doların üzerinde, ETH’de 10.000 dolardan fazla ve LTC’de en az 9.000 dolar tutarak altkoinleri daha çok sevdiklerini gösterdiler. Buna karşılık, BTC’ye yatırılan ortalama değer ise yaklaşık 8.500 dolar seviyelerinde kaldı.

İlginizi çekebilir: Bir Borsaya Daha Erişim Sağlanamıyor: GoldexCo.in’de İşlemler Durduruldu!

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,963.00 2.16%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,894.20 0.59%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.59 2.46%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.83%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.79 1.83%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.68 1.47%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237561 0.83%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.60 1.7%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.78 1.68%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.90 1.31%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.36 2.18%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.47 0.59%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.40 0.73%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 3.15%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003649 1.06%