Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinKripto para sahiplerinin yarısı bu faktöre göre altcoin alıyor...

Kripto para sahiplerinin yarısı bu faktöre göre altcoin alıyor…

- Sponsorlu Reklam-

altcoin, kim kardashian coin, kripto para

Kripto para sahiplerinin yaklaşık yarısının, bir anahtar gelişmeye dayalı olarak bir altcoin almak için mücadele ettikleri öne sürüldü.

Veri Araştırma Şirketi Morning Consult tarafından yapılan bir anket, ünlülerin kripto yatırımcılarının altcoin alma kararları üzerindeki etkisini incelemek için bu ayın başlarında 2.200 ABD’li yetişkinle bir anket yaptı.

Ankete katılan kripto para sahiplerinin %45’i bir ünlünün veya nüfuz sahibi kişinin altcoin tavsiyesine uyacaklarını söylüyor, %81’i ise hala finansal danışmanlarından yatırım ipuçları almayı tercih ediyor.

Çalışmanın sonucu, etkileyici Kim Kardashian’ın Instagram hesabında kriptopara EthereumMax’i (EMAX) tanıtmasından sonra geldi.

Kripto para sahiplerinin %76’sı, bir aile veya arkadaş tarafından onaylanırsa dijital bir varlığa yatırım yapacaklarını ve %53’ü bir işletme yayınının muhabirinden tavsiye alacaklarını söylüyor.

Ankete katılanların %20’si Kardashian’ın kripto paylaşımından haberdar olduklarını söylüyor ancak kripto sahipleri arasındaki oran %31 ile daha yüksek.

Kardashian’ın Instagram gönderisini görenlerin %19’u EthereumMax’e yaptı, ancak Morning Consult finansal hizmetler analisti Charlotte Principato, bunun kripto alanında etkili olan ünlü onaylarına dönüşmediğini söylüyor.

- Sponsorlu Reklam-

Charlotte Principato konu ile ilgili şöyle konuştu:

“Bu, ünlülerin işaret etmelerinin genel olarak kripto paralar için olumlu olduğu anlamına gelmiyor – en azından Kardashian’dan değil. Ankette realite yıldızının Ethereum Max’i desteklediği söylendikten sonra, genel olarak kripto paralara olan güven kabaca beş puan düştü.

Kripto sahiplerinin kripto tavsiyesi için ünlülere başvurma olasılığı tipik bir yatırımcıdan daha yüksek olsa da, kripto sahibi olanlar geleneksel bir finansal danışmanın önereceği şeye daha fazla prim veriyorlar.”

(Visited 277 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakdailyhodl
kurbaga
Cryptoman
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Cryptoman 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Cryptoman, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,058.00 1.78%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.44 0.02%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.36 2.26%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 2.86%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.19 2.09%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.35 0.54%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243600 3.49%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.51 4%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.96 1.59%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.39 2.61%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.38 1.61%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.00 0.92%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 610.67 1.26%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 3.95%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003596 1.25%