Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainYeni düzenleme kripto para piyasasını baskı altında bırakacak!

Yeni düzenleme kripto para piyasasını baskı altında bırakacak!

- Sponsorlu Reklam-

kripto para piyasası

Caitlin Long, Fed’in yeni ödeme yönergelerinin kripto para piyasası üzerinde dolaylı bir baskı olacağını söyledi.

Federal Rezervler’in yeni önerilen ödeme ve hesap erişim yönergeleri için yorum dönemi bugün sona erdi. Avanti kripto bankasının kurucusu ve CEO’su Caitlin Long’a göre bu yeni düzenleme kripto para piyasası için çok kritik.

kripto para piyasası
Kaynak: Caitlin Long / Twitter

Yeni ödeme ve hesap erişim yönergeleri, mevduat kurumlarının Fed’e ve ABD doları hizmetlerine doğrudan erişebilmeleri için ilkeleri belirler. Önerilen ödeme erişim kılavuzlarında kripto para birimlerinden bahsedilmese de Long kripto para piyasası için ‘dolaylı yoldan etkilenecek’ diyor. Long, yeni düzenlemeler kapsamında federallerin işe alım noktaları, ABD Doları erişim noktaları ve fiat ağ geçitleri gibi aracılara saldırabileceğini açıkladı.

“Neden mi fark eder? Fed yönergeleri kısmen kriptoya yöneliktir (kriptodan bir kez bile bahsetmemesine rağmen). ABD doları tutarındaki stabilcoin’lerde neler olduğu göz önüne alındığında, yönergeler özellikle alakalı.”

Long, 2021’in ilk çeyreğinde STABLEAct şeklinde başka bir düzenlemenin tanıtılması göz önüne alındığında, düzenlemenin özellikle stablecoin endüstrisi için çok alakalı olduğunu söyledi. Önerilen düzenleme, ABD bankalarının dijital varlıklarla işlem yapmasına ve hatta sabit paralarını piyasaya sürmesine izin verecek.

Fed yeni düzenlemeyi kriptoya karşı nasıl kullanabilir?

Long, Fed’in rezervlerine doğrudan erişimin birçok kişiye büyük bir sorun gibi görünmeyebileceğini söyledi. Ancak bankacılık erişiminin ticaret işi için kritik olduğunu açıkladı. Ayrıca, bankalardan kripto şirketleri için tüm hizmetleri askıya almalarını istediklerinde, ABD hükümeti tarafından 2017 baskısına dikkat çekti. Sonuç olarak, kripto şirketlerinin çoğu ya kapandı ya da başka ülkelere taşındı.

Kripto firmaları için bankacılık erişiminin olmaması; bir tarafta kripto firmalarının bankacılık erişimi sağlayamadığı, federallerin kripto para piyasası için yasa dışı faaliyetleri takip edemediğini gösteren iki yönlü bir kılıçtır. Bu nedenle, uyumlu bir kripto geleceği arayışında, federaller çatışmayı önlemek için bir orta yol bulmalı ve düzenleyicilerle çalışmalıdır.

SEC’ten Gary Gensler, yatırımcı koruma yasalarının kripto platformlarında da uygulanmasını istedi ancak bunu yapmak için herhangi bir yönerge çerçevesi ortaya koymadı.

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: İki kripto para olgunlaştı: Büyük patlamaya hazır olun

(Visited 130 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,294.00 2.84%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,737.36 0.64%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 480.58 4.27%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.63%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.18 1.05%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 40.94 1.11%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.248665 7.51%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.90 1.29%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.50 0.64%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 184.83 3.43%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.59 1.78%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.65 0.94%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 605.24 1.8%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 4.77%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003590 1.37%