Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainKripto Para Çalışmalarına İngiltere de Başladı

Kripto Para Çalışmalarına İngiltere de Başladı

- Sponsorlu Reklam-

İngiltere Bankası ve Birleşik Krallık Hazinesi Dijital Para Birimi Kuruyor

İngiltere Merkez Bankası ve HM Hazinesi, Birleşik Krallık’ta bir merkez bankası dijital para biriminin keşfini koordine etmek için çalışma başlattı.

Yapılan açıklamaya göre İngiltere Merkez Bankası ve HM Hazine, merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) keşfini koordine etmek için bir çalışma başlattı. Ortak olarak gerçekleştirilen projede, potansiyel bir dijital para biriminin nasıl çalışacağını ve bununla ilişkili olası riskleri araştırılacak.

Birleşik Krallık hükümeti ve İngiltere Merkez Bankası’nın, bu konuda yaptıkları en büyük hamle ortak proje olsa da, bir kripto parayı uygulamaya koymak isteyip istemediklerine dair bir karar vermediler.

İngiltere Merkez Bankası ayrıca, bir Merkez Bankası dijital para birimini tanıtmanın teknik olmayan unsurları hakkında geri bildirim almak için bir Katılım Forumu ve kripto para oluşturmanın teknik zorluklarına bakmak için bir Teknoloji Forumu oluşturulduğunu duyurdu.

İngiltere Merkez Bankası bünyesinde, özellikle kripto para araştırılmasına odaklanan bir birim oluşturulmuştur. Bu birim diğer Birleşik Krallık ajansları ve uluslararası otoritelerle birlikte çalışacaktır.

İngiltere Merkez Bankası dijital para birimi, İngiltere’yi bu teknolojik evrimin ön saflarında tutmak amacıyla dünyadaki diğer ülkelerin kendi dijital para birimlerini nasıl geliştirdiklerini de izleyecek.

Dijital para birimi, İngiltere Merkez Bankası’nda mali istikrar başkan yardımcısı Jon Cunliffe ve Hazine Müsteşarlığı mali hizmetler genel müdürü Katharine Braddick tarafından yönetilecek.

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: Amerikalı Milyarder İş Adamının Bitcoin Hakkındaki Görüşleri Değişti

Birleşik Krallık’ın Kripto Paraya Doğru Yavaş Yürüyüşü

Mart 2020’de İngiltere Merkez Bankası bir kripto paranın fırsatları, zorlukları ve tasarımı hakkında bir tartışma raporu yayınladı. Bir kripto paranın İngiltere Merkez Bankası’nın finansal istikrarı sürdürme hedeflerini destekleyebileceği 7 yol ortaya konuldu. Bunlar, Bitcoin gibi yeni özel para biçimlerinin risklerinden kaçınmayı ve sınır ötesi ödemeleri desteklemeye yardımcı olmayı içeriyor.

Birleşik Krallık, şu anda kripto paraları araştıran birkaç eyaletten biridir; Çin şu anda Dijital Para Birimi, Elektronik Ödeme (DCEP) sisteminin gelişmiş denemelerini yürütürken, Japonya’nın merkez bankası Nisan ayında bir dijital Yen’e fizibilite çalışmasının ilk aşamasını başlattı bile. Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde, geçtiğimiz günlerde dijital Euro’nun serbest bırakılıp bırakılmayacağına dair bir kararın bu yılın ortasına kadar alınacağını söyledi.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakdecrypt
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,113.00 1.07%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,867.81 0.51%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.76 2.8%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 2.68%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.55 1.38%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.50 0.31%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243458 3.26%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.41 4.16%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.94 2.06%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.61%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.57 2.05%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.11 0.44%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 613.94 1.06%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 3.71%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003601 1.66%