Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainMusk: "Hükümetler kripto para birimlerini yok edemezler"

Musk: “Hükümetler kripto para birimlerini yok edemezler”

- Sponsorlu Reklam-

kripto para

Tesla’nın kurucusuna göre hükümetler kripto para birimlerini yok edemeseler de ilerlemelerini engelleyebilirler.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, yetkililerin dijital varlık endüstrisini “yok edemeyeceğine” inanıyor. Amerikan hükümetine, üzerinde mevzuat uygulamak yerine kriptonun “uçmasına” izin vermesini tavsiye etti. Ek olarak, Çin’in kripto para birimleri konusunda neden düşmanca bir duruş sergilediğini de açıkladı.

‘Bırakın uçsun’

Önde gelen girişimci ve iş adamı Elon Musk, Kara Swisher ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, dijital varlık alanındaki en sıcak konulardan bazıları hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Tesla’nın kurucusu, “büyük bir kripto para birimi uzmanı” olmadığını kabul ederken, Bitcoin ve altcoinler hakkında konuştu. Elon Musk, Bitcoin ve altcoinler hakkında “para sistemindeki hatayı ve gecikmeyi azaltabilecekleri” sebebiyle finansal ağ için değerli olduğunu belirtti.

Musk’a göre diğer bir değer ise dijital varlıkların merkezi olmayan yapısı. Çünkü Musk merkezi olmayan bu varlıkların hükümetler tarafından kontrol edilmesinin zor olacağını düşünüyor:

“Bilirsiniz, hükümetler elini kurabiye kavanozundan uzak tutup para veri tabanını düzenleyemiyorsa, muhtemelen bunun bir değeri vardır.”

Bununla birlikte Musk, Amerikan hükümetini kripto para birimlerini ‘düzenlememeye’ çağırdı. Hiçbir şey yapmamanın en iyi senaryo olacağını söyleyerek daha da ileri gitti:

“Bence hiçbir şey yapmayın. Aslında, bırakın uçsun bile diyebilirim.”
- Sponsorlu Reklam-

 

Aslında Tesla’nın CEO’su, yetkililerin kripto endüstrisini bitiremeyeceklerine inanıyor. Ancak yine de ilerlemesini durdurabileceklerini düşündüğünü şöyle söylüyor:

“Kriptoyu yok etmek mümkün değil, ancak hükümetlerin ilerlemeyi yavaşlatması mümkün.”

Ağustos ayının başında, ABD Kongresi’nde dijital varlık vergilendirmesine ilişkin önemli bir oylama gerçekleşti. Bu oylamadan kısa bir süre önce Musk, kripto üzerinde düzenleyici bir çerçeve uygulamaya karşı çıkanların yanında yer alıyordu.

O zamanlar girişimci , “kripto para teknolojisinde kazananları veya kaybedenleri seçmenin zamanı değil. Çünkü aceleci mevzuatı zorunlu kılan hiçbir kriz yok” ifadeleri kullanmıştı.

Çin kriptoyu neden sevmiyor?

Musk’a göre, en kalabalık ülkenin hükümetinin dijital varlıklara karşı düşmanca bir duruş sergilemesinin iki ana nedeni var.

Birincisi; Bitcoin ve altcoinler, merkezi gücünü korumak isteyen Çin Komünist Partisi için bir tehdittir:

“Kripto para birimleri merkezi hükümetin gücünü azaltmayı amaçlıyor ve bundan hoşlanmıyorlar.”

Ek olarak özellikle ülkenin güney kısmı, elektrik talebinin beklenenden daha yüksek olması nedeniyle önemli elektrik üretim sorunlarına sahip. Musk, kripto madenciliğinin gerektirdiği enerji tüketimini göz önünde bulundurarak, yerel yönetimin varlık sınıfını neden yasakladığına şaşırılmaması gerektiğini söyledi.

İlginizi çekebilir: Elon Musk Warren Buffett’ı geride bırakan fareyi övdü

(Visited 60 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,484.00 4.44%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,192.85 5.08%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.25 8.07%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 3.22%
solana
Solana (SOL) $ 198.31 5.12%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 4.47%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.83 3.75%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.316078 29.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 9.93%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.57 6.58%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.70 2.39%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.41 3.81%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.16 2.12%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.35 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.87 2.81%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.99 9.61%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.92 4.30%