Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainYatırımcılar dikkat: Kripto düzenlemeleri için tarih kesinleşti

Yatırımcılar dikkat: Kripto düzenlemeleri için tarih kesinleşti

- Sponsorlu Reklam-

kripto düzenlemeleri

Kripto para madenciliğinin karbon ayak izinin fazla olması ve hedeflenen sürdürülebilirliğe kıyasla fazla enerji tüketiyor olması geçtiğimiz aylarda da gündemdeydi. Hatta Çin bunun üzerine bazı eyaletlerde madencilik faaliyetlerini durdurarak kripto düzenlemeleri getirmişti. Yeni açıklanan bir bildiriye göre Ekim ayından itibaren Çin’in Hebei eyaletinde de kripto düzenlemeleri uygulanacak. Bu tarihten itibaren Çinli yetkililer madenciliği kontrol etmeye başlayacaklarını belirttiler.

İlginizi çekebilir: Hindistan Kripto Düzenlemeleri İçin Yeni Bir Kurul Oluşturabilir

Kripto madenciliği ulusal güvenliği tehdit ediyor

Kripto para borsaları ve işlemleri Çin’in mali düzenini büyük ölçüde etkiledi ve finansal riskleri artırdı. Çoğu risk ise, ekonomik ve sosyal kalkınmayı ciddi şekilde etkileyerek ve ulusal güvenliği doğrudan tehdit edecek şekilde yayılmasıyla ilgiliydi.

Düzeltme eylemi, 30 Eylül’den önce eyaletteki ilgili kurumların kullanımdaki bilgi sistemlerini dikkatlice doğrulamasını ve incelemesini gerektiriyor. Ayrıca yasa dışı faaliyetlerde bulunmak için bilgi işlem gücünün kullanımının kesinlikle engellenmesini de içeriyor.

Kripto düzenlemeleri ve sınırlama eylemi, her düzeydeki siber güvenlik ve bilişim ve mali denetim departmanlarının kamuoyu bilgilerinin ve ilgili raporların toplanmasını güçlendirmesini ve tespit edilen sorunları derhal tartışmasını, değerlendirmesini ve ele almasını önermektedir.

İlginizi çekebilir: Kripto para düzenlemeleri ile ilgili yasa tasarısı reddedildi!

Kripto düzenlemeleri nasıl uygulanacak?

Düzeltme eylemi; her düzeydeki siber güvenlik, bilgilendirme, mali denetim departmanlarının kamuoyu bilgilerinin ve ilgili raporların toplanmasını güçlendirmesini içeriyor. Ayrıca tespit edilen sorunların derhal tartışılmasını, değerlendirilmesini ve ele alınmasını öneriyor.

- Sponsorlu Reklam-

Ekim ayından itibaren ilgili birimler ortaklaşa normalleştirilmiş izleme gerçekleştirecek ve izleme ve tedavi sonuçlarını belirli bir aralıkta yayınlayacak. Bilgi işlem yetenekleri ile yasadışı madencilik tespit edilmesi durumunda, ilgili bilgi sistemi düzeltmesi tamamlanmadan internet erişimi durdurulacaktır. Bu kripto düzenlemeleri ile yasa dışı işlemler kanun hükümlerine göre kesinlikle ele alınacaktır.

Bu düzenlemeler kapsamında halk ise, tespit edilen sorunları izlemeli ve derhal bildirmelidir. Kripto para madenciliği ve ticareti davranışlarını ortaklaşa düzeltilmelidir.

İlginizi çekebilir: Cardano fiyatı temel oluşturmaya hazır: Neler olacak?

(Visited 466 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,178.00 1.02%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,912.41 0.8%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.67 2.42%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.54%
 • solanaSolana (SOL) $ 166.49 3.04%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.38 2.75%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237933 0.93%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.17 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 27.06 1.35%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.73 2.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.22 0.1%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.56 1.27%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.90 2.97%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 1.4%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003681 0.73%