Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainKraken CEO'su Potansiyel ABD Regülasyonları Konusunda Uyardı

Kraken CEO’su Potansiyel ABD Regülasyonları Konusunda Uyardı

- Sponsorlu Reklam-

Kraken CEO'su, Potansiyel ABD Regülasyonları Hakkında Uyardı

Kraken CEO’su Jesse Powell, kripto para birimi endüstrisinin ABD hükümetinin baskılarına maruz kalabileceğini söyledi.

Kraken’in CEO’su Jesse Powell, Bitcoin’in ve tüm kripto para sektörünün ilerleyen büyümesinin küresel düzenleyicilerin dikkatini çektiğini belirtti. CNBC’ye konuşan CEO, özellikle ABD hükümetinden gelen tehditler sonrasında olası baskılar konusunda uyarıda bulundu.

Kripto Endüstrisinde Düzenleyici Darbeler?

Kripto para endüstrisi 2020’nin ortalarından bu yana hızlı bir şekilde ilerliyor. Bitcoin’in muazzam artışı, NFT’lerin patlaması, DeFi’nin büyümesi ve daha pek çok şeyin öncülüğünde, tüm dijital varlıkların toplam değeri % 600 artarak 2 trilyon doların üstüne çıktı.

Doğal olarak, böylesine etkileyici bir ilerleme bazılarının dikkatini çekti. Beklendiği gibi, ABD tepki veren ilk ülkeler arasında oldu. Hazine Bakanlığı’nın Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) aceleye getirilmiş yeni kurallar gibi görünen, zaman ve netlik eksikliği nedeniyle ertelenen bir takım kurallar sunarken, Hazine Bakanı Janet Yellen, uygun yasama eksikliği konusundaki endişeleri dile getirdi.

Kraken’in CEO’su Jesse Powell da yakın tarihli bir CNBC röportajında ​​bu konuya değindi. “Biraz baskı olabileceğine” inanıyor ve özellikle FinCEN’in kripto varlıklarını özel dijital cüzdanlarda tutan kişilerin 3.000 $ veya daha fazla değerde işlem yapmaları halinde kimliklerini doğrulamaları gerektiğini öne süren önerisinden endişe duyuyor.

“Amaç sadece finansal hizmetleri herkes için erişilebilir kılmaktı. Fakat bu tarz bir kural kriptoya gerçekten zarar verebilir ve orijinal kullanım amacını ortadan kaldırabilir.” 

İlginizi çekebilir: ABD’nin Bitcoin ETF Sorunu: Yetkililer Neyi Bekliyor?

ABD’nin İleri Görüşlü Yaklaşımı

- Sponsorlu Reklam-

Powell, uygun düzenlemelerin ne olması gerektiğine dair ayrıntılar vermemiş olsa da, ABD’nin kripto endüstrisi söz konusu olduğunda ileri görüşlülükten yoksun olduğunu söyledi. Ek olarak dünyanın en büyük ülkesinin diğer ulusların kurallarından kendine has bir şeyler çıkartabileceğine inanıyor.

“Umarım ABD ve uluslararası yetkililer bu konuda çok dar bir bakış açısına sahip olmazlar. Diğer bazı ülkeler, özellikle Çin, kriptoyu çok ciddiye alıyor ve çok uzun vadeli bir bakış açısına sahip.”

Kripto paraların yasaklanma ihtimaline karşı da şunu söylüyor:

“Cin artık şişeden çıktı. Bunu yasaklamak daha fazla ilgi çekmesine neden olur. Kesinlikle hükümetin bunu kendi para birimine göre daha üstün bir alternatif olarak gördüğüne dair bir mesaj olarak algılanır.”

Adil düzenlemeler için lobi yapmak amacıyla, Fidelity, Coinbase, Square ve Paradigm gibi sektöre dahil olan bazı devler, bu ayın başlarında bir kripto konseyi kurdu.

(Visited 48 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,561.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,222.27
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 214.00
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 44.24
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.26534
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.53
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.16
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.25
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.58
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.82
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.97
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.65