Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinKorku ve Açgözlülük Endeksine Göre Bitcoin Fiyatı Tekrar Yükselişe Geçmeli

Korku ve Açgözlülük Endeksine Göre Bitcoin Fiyatı Tekrar Yükselişe Geçmeli

- Sponsorlu Reklam-

Korku ve Açgözlülük Endeksine Göre Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçmeli

Bitcoin’in fiyatı son birkaç gündür düşüyor ve geçen hafta neredeyse % 20 geriye geldi. Yaşanan bu gelişme, 2021 boğa koşusunun bitmesi halinde  birçok insanı endişelendirebilecek bir durumdu.

Bir gösterge ise, daha önce olduğu gibi kendini tekrar edecekse, fiyatın en son çöküşün ardından yükselen yörüngesine devam etmesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Bitcoin fiyatı önceki haftaya göre 12.000 $  yükselmiş ve son birkaç gün içinde önemli bir düşüş görmüştü. Popüler korku ve açgözlülük endeksinin gösterdiği üzere, bu aynı zamanda genel duyguyu ciddi şekilde değiştirdi.

Karşılaştırma için, geçen hafta, piyasa “aşırı açgözlülük” durumundaydı ve düşüşten sadece yedi gün sonra, “korku” endeksi öne çıktı.

Piyasanın mevcut durumuna son aylarda birkaç kez ulaşıldı ve her gerçekleştiğinde, fiyat kısa bir süre sonra geri döndü.

Konu hakkında yorum yapan popüler kripto para birimi analisti Bitcoin Master, “eğer bu hala bir dipse, bitcoin çok yakında yukarı dönmeli, aksi takdirde kesinlikle modelde bir değişiklik anlamına gelir” dedi.

Korku ve Açgözlülük Endeksine Göre Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçmeli

- Sponsorlu Reklam-

Dikkate alınması gereken bir diğer husus, borsalara USDT girişi. Glassnode’dan alınan veriler,  Şubat başından bu yana borsalara giren en büyük USDT bakiyesini gördüğümüzü ortaya koydu.

Bazı analistler ise USDT girişinin, kurumların ve balinaların mevcut düşüşü satın aldığının göstergesi olduğuna inanıyor.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,909.00 1.78%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,849.20 0.26%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.94 2.31%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.09 2.91%
 • solanaSolana (SOL) $ 155.85 1.98%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.27 0.37%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243043 3.94%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.50 4.34%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.86 1.65%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.00 2.68%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.04 1.11%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.96 0.9%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 611.20 1.36%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.45 3.43%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003587 1.3%