Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainKırgızistan, Kripto Faaliyeleri İçin Lisans Verecek

Kırgızistan, Kripto Faaliyeleri İçin Lisans Verecek

- Sponsorlu Reklam-

 

Kirgizistankripto

Kırgızistan, kripto alanında faaliyet göstermek isteyen firmalara lisans verme kararı aldı. Bugün erken saatlerde yerel haber kaynağı Tazabek, Kırgız Cumhuriyeti Ulusal Bankası’nın (NBKR) kripto borsaları için bir “lisans şartı” uygulamak istediğini bildirdi.

Rapor, hareketin artan sayılarda kripto para birimlerine geçiş yapan yerel yatırımcıları koruma arzusuyla uyumlu olduğunu açıkladı. 

NBKR’nin başkanı Tolkunbek Abdygulov, geleneksel finans kurumları için geçerli olan yatırımcı koruma kurallarının aynısını uygulamayı umarak düzenlemelerin ve lisanslama önlemlerinin kapsamlı olacağını açıkladı. Haber kaynağına konuşurken şunları söyledi:

NBKR’nin amacı, Kırgız Cumhuriyeti vatandaşları ve müşterileri için güvenilir koşullar yaratmaktır. döviz bürosundan dolar satın alırsınız. bir döviz bürosunun NBKR’den lisansı varsa, aldığınız dolar sahte değildir. risk yoktur. Kripto para birimleri için de aynısını yapma hedefimiz var.

Lisans Vererek Güçlü Bir Kripto Ekosistemi Yaratmak

Büyük bir pazar olmasa da, Kırgızistan’ın kripto düzenlemelerini benimsemesi, kendisini finansal sistemlere düzgün bir şekilde entegre etmek için mücadele eden bir ülke olması uzmanlara göre olumlu bir gelişme.

Kırgızistan hükümeti kripto para birimlerini düzenlemeye yönelik bazı olumlu adımlar attı. Geçen Kasım ayında, NBKR’den yapılan bir duyuru , ajansın ülkenin kripto endüstrisini düzenlemeye çalıştığını doğruladı.

Duyuruya göre, NBKR’nin düzenleyici politikası kripto satışları ve alımları için geçerli olacak, yasa dışı işlemlerle ve mali suçlarla mücadele edecek ve uygun yatırımcı korumasını sağlayacak. Merkez bankası, yeni düzenlemelerinin Kırgızistan’ın finansal yeniliklerini iyileştirirken aynı zamanda güvenli bir iş ortamını teşvik edeceğini kaydetti.

- Sponsorlu Reklam-

Merkez bankası ayrıca geçen ayın sonlarında iki kripto düzenleme genelgesi yayınladı. ” Kripto Para Birimlerinin İşlenmesi Üzerine ” ve ” Sanal varlıklar alanındaki yasal düzenlemelerde yapılan değişiklikler üzerine ” başlıklı genelgeler, kripto para birimlerini ve ülkedeki borsalarını tanımaya çalışıyor.

Genelgeler de kripto borsalarının NBKR’den işletme lisansına sahip tüzel kişiler tarafından işletilmesi gerektiği bilgisi var. Ayrıca, tüketicinin korunması, yasadışı işlemler ve kripto borsalarını işleten dolandırıcı kuruluşlara karşı yaptırımlarla ilgili bölümler de yer alıyor.

(Visited 16 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,489.00 3.78%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,881.70 3.24%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 487.72 0.4%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.12 0.82%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.26 0.95%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.45 0.58%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.246433 0.38%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.81 5.29%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.01 1.4%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.58 1.46%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 56.96 2.48%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.92 0.7%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 620.13 1.53%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 0.24%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003618 0.69%