Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinKanada, Kuzey Amerika'nın İlk Bitcoin ETF'sini Onayladı

Kanada, Kuzey Amerika’nın İlk Bitcoin ETF’sini Onayladı

- Sponsorlu Reklam-

Kanada, Kuzey Amerika'nın İlk Bitcoin ETF'sini Onayladı

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından Kanada merkezli yatırım firması Accelerate Financial Technologies için bir Bitcoin borsa fonu (ETF) onaylandı. Böylece, Kuzey Amerika’da resmi olarak onaylanan ilk Bitcoin ETF’si gerçekleşmiş oldu.

Yapılan açıklamalara göre karar belgesi 11 Şubat Perşembe günü onaylandı ve şu bölgeleri kapsıyor: British Columbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Quebec, New Brunswick, Nova Scotia, Prince Edward Island, Newfoundland and Labrador, Northwest Territories, Yukon ve Nunavut.

Ayrıca Accelerate Financial Technologies, 2 Şubat’ta Accelerate Bitcoin ETF (ABTC) için Kanadalı menkul kıymetler düzenleyicileriyle bir ön görüşme yaptığını açıkladı. Firma, Bitcoin ETF’nin hem Amerika doları hem de Kanada doları cinsinden, birimleri % 0,7 yönetim ücreti ile sunacağını belirterek, ABTC birimlerini Toronto Borsası’nda listelemek için başvurduğunu sözlerine ekledi.

Accelerate’in kurucusu ve CEO’su Julian Klymochko konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin, hem mutlak hem de riske göre ayarlanmış 1 yıllık, 3 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık temelde en iyi performans gösteren varlık sınıflarından biri olmuştur. Bitcoin’in tarihsel geçmişi ve gelecekteki potansiyeli ve portföy çeşitlendirme özellikleri göz önüne alındığında, yatırımcılara kullanımı kolay, düşük maliyetli bir ETF varlık sınıfını sunmayı dört gözle bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak firma, Bitcoin, altın, arbitraj ve özel kredi dahil olmak üzere birden çok alternatif varlık sınıfına ve yatırım stratejisine tek adımda yatırım yapılmasını sağlayan ve ülkenin ilk fonu olarak yakın zamanda piyasaya sürülen OneChoice Alternatif Portföy ETF’si de dahil olmak üzere bir dizi başka ETF de sunuyor.

Bitcoin ETF “dijital para birimi Bitcoin’in uzun vadeli varlıklarına yatırım yapan ve önemli ölçüde tüm varlıklarını elinde tutan” alternatif bir yatırım fonudur. Cidel Bank Canada’nın bir yan kuruluşu olan Cidel Trust Company, fonun sorumlusu olarak belirlendi. Yatırımcılar Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan kripto para şirketi Gemini ise, fonun alt sorumlusu olarak hizmet veriyor.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,840.00 1.78%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,904.61 1.17%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 468.20 2.13%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.26%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.59 2.59%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.72 1.53%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237537 0.28%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.58 2.31%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.94 2.94%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.50 0.63%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.34 2.56%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.46 1.29%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.24 0.46%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 2.45%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003660 0.48%