Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaBitcoinJPMorgan Uyardı: Bitcoin’de Momentum Azalıyor

JPMorgan Uyardı: Bitcoin’de Momentum Azalıyor

- Sponsorlu Reklam-

JPMorgan Uyardı: Bitcoin’de Momentum Azalıyor

Bloomberg tarafından yayınlanan raporora göre; JP Morgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglu, kripto para biriminin azalan ivmesi nedeniyle Bitcoin’in rallisinin sona ereceğine inanıyor.

60.000 Dolar Kilit Seviyedir

Panigirtzoglu, 60.000 $’ın artık Bitcoin boğaları için “ya batarız ya çıkarız” noktası olduğuna inanıyor.

Coinbase’in doğrudan listelendiği gün olan 14 Nisan’da Bitcoin yaklaşık 65.000 $’a yükseldi, ancak 18 Nisan’da beklenmedik bir biçimde 51.000 $’a düştü. Yaklaşık 10 milyar $ değerindeki kripto para vadeli işlemleri, Pazar günü gerçekleşen çöküşte piyasadan tasfiye edildi.

Önde gelen JPMorgan stratejisti, momentum sinyallerinin muazzam bir yükselişin ardından çok-aylık bir düşüşe işaret ettiğini söylüyor:

“Geçtiğimiz birkaç gün içinde Bitcoin vadeli işlem piyasaları, geçen Ocak ve Şubat ayının ortasındakine benzer şekilde sert bir tasfiye yaşadı. Momentum sinyalleri, hâlâ yüksek seviyelerine rağmen, bu noktadan birkaç boyunca doğal olarak bozulacak.”

İlginizi çekebilir: Bitcoin’de Kaldıraçlı Pozisyonlar Piyasadan Tasfiye Ediliyor

Bitcoin’e Olan Akış Azalıyor

JPMorgan Uyardı: Bitcoin’de Momentum Azalıyor

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin , son birkaç ayda meydana gelen benzer düzeltmelerden sonra hızla geri dönmeyi başardı. Fakat Panigirtzoglu, düşen kurumsal akışlar nedeniyle bu sefer durumun böyle olacağını düşünmüyor:

“Mevcut konjonktürde önceki bölümlerin bir tekrarının yaşanıp yaşanmayacağını göreceğiz.”

Öte yandan, hedge fonu yatırımcısı Bill Miller, Bitcoin’in “yükseleceğini” iddia etti ve son zamanlarda giderek artan balon görüşlerini reddetti.

Efsanevi yatırımcı Bill Miller, en yüksek kripto para biriminin yakın zamanda 65.000 $ seviyesine yaklaşmasına rağmen Bitcoin’in bir balon olmadığına inanıyor:

“Bitcoin’in bir balon olduğunu sanmıyorum. Bu, şimdi onu yaygınlaştırmanın başlangıcı.”

Ayrıca Miller, en son yaşanan düşüş hareketinden sonra bile arz ve talep dinamikleri nedeniyle daha büyük bir yükseliş beklediğini söyledi:

“Arz, her yıl %2 artıyor ve talep daha da hızlı artıyor. Bilmeniz gereken tek şey bu ve bu daha yükseğe çıkacağı anlamına geliyor.”

Miller, şiddetli hareketlerine rağmen, bölünebilirliği, taşınabilirliği ve diğer ayırt edici özellikleri nedeniyle Bitcoin’in altından çok daha iyi bir değer saklama aracı olduğunu iddia etti.

İlginizi çekebilir: Amerikalı Milyarder İş Adamının Bitcoin Hakkındaki Görüşleri Değişti

(Visited 9 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakU Today
enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,261.00 3.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,232.75 6.01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.43 7.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 2.13%
solana
Solana (SOL) $ 198.01 4.38%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 4.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.67 3.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.335819 37.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000069 1.14%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.94 5.87%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.96 1.71%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.35 3.12%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.26 1.89%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.75 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.86 1.64%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.01 12.69%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 128.33 3.61%