Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainJapon ve Amerikalı Yatırımcıların Kriptoya Ters Bakış Açıları

Japon ve Amerikalı Yatırımcıların Kriptoya Ters Bakış Açıları

- Sponsorlu Reklam-
japon ve amerikali yatirimcilarin kriptoya ters bakis acilari 602123c5b2c8c

Bitflyer tarafından hazırlanan bir araştırma raporuna göre, her iki bölgenin yatırımcıları, kripto para birimlerine ilişkin son derece zıt görüşlere sahipler.

Hisse senetleri ve kriptolarla ilgili algı ve duygular, bir dizi yerel faktörlere bağlı olarak değişir. Japonya’nın ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitflyer kripto varlıklarla alakalı Japon ve Amerikalı yatırımcıları birbirleri ile karşılaştıran bir anket raporladı. Bitflyer her iki ülkede de ticareti yapılan bir borsa olduğu olduğu için bu araştırma verilerinin oldukça önemli olduğunu düşünebiliriz.

Her iki bölge yatırımcılarının kripto para birimlerine ilişkin son derece zıt görüşlere sahip olduklarını, öncelikle aşağıda ki anket sonuçları ile görebiliyoruz.

japon ve amerikali yatirimcilarin kriptoya ters bakis acilari 602123c93faa5

Ankete göre Amerika’da kripto para birimi varlıklarından haberdar olan katılımcıların % 76’sı bu varlıkları bir yatırım aracı olarak kabul ediyor. Japon katılımcıların ise yalnızca % 22’si bu varlıkların bir yatırım aracı olabileceğini kabul ediyor.

Japon yatırımcıların kirpto para birimine temkinli yaklaşmasının elbette bir nedeni olarak Mt.Gox gösterilebilir. Bilindiği üzere Tokyo merkezli Mt.Gox borsası hacklenmiş ve bir çok yatırımcı mağdur olmuştu.

Anket raporuna rağmen Japonya küresel olarak en önemli kripto pazar düzenleyicisi ve yapıcısı ülkelerden biri olmaya devam ediyor. ABD’ de ise Ripple ve Tether gibi davaların yol açtığı belirsizlik ve bunların uzun soluklu olması düzenlemeler konusunda kafa karıştırıyor.Bitflyer ABD COO’su Joel Edgerton’un verdiği bir röportaj bu gerçeği vurgular nitelikte. Edgerton’a göre, IRS (Amerika Birleşik Devletleri’nde gelir idaresi alanında faaliyet gösteren devlet dairesidir) Bitcoin’i bir varlık olarak tanımladığından ödeme aracı olarak kullanılmasının zor olduğunu belirtti. Bu tanım nedeni ile insanların Bitcoin’de yaptıkları her işlem için ödemeleri gereken vergiyi hesaba katmak zorunda kalabileceklerini bu yüzden de şimdilik Bitcoin’in yalnızca yüksek değerli alımlarla sınırlı olabileceğini ileri sürdü.

Bununla birlikte, ABD merkezli yatırımcıların kripto varlıklarını yine de arttırdıklarını belirten Egerton, aslında Amerikalı yatırımcıların % 30’unun Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin bu yıl için çekici bir yatırım olacağını düşündüğünü ve bu yüzden altın gibi tercih edilen varlık sınıfından iki kat daha popüler hale geldiğini belirtti.

- Sponsorlu Reklam-

 


japon ve amerikali yatirimcilarin kriptoya ters bakis acilari 602123ca61dc1

ve

japon ve amerikali yatirimcilarin kriptoya ters bakis acilari 602123ca90872

 

 

 

ambcrypto

(Visited 14 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,093.00 1.2%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,753.17 1.97%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.16 3.31%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.62%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.24 1.1%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.12 1.86%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247550 4.09%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.83 0.36%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.46 1.36%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.27 0.94%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.33 0.8%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.68 2.85%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.93 0.14%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 2.75%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003586 0.42%