Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve Blockchainİsviçreli Fintech Firması Dijital Varlık Pazarına Giriyor

İsviçreli Fintech Firması Dijital Varlık Pazarına Giriyor

- Sponsorlu Reklam-

İsviçreli Fintech Firması Dijital Varlık Pazarına Giriyor

İsviçreli fintech firması Taurus Group, Pazartesi günü ülkenin finansal düzenleyicisinden menkul kıymetler lisansı aldıktan sonra dijital varlık pazarında ilerlemeye devam ediyor.

Paylaşılan bir basın açıklamasına göre, firma 10 Mayıs’ta Taurus Digital eXchange’i (TDX) başlatacak. Platform, yatırımcılara ve bankalara tokenize menkul kıymetler, kripto para birimleri, NFT’ler,  özel varlıklar, gayrimenkul gibi bir dizi varlığın alım satımını yapma olanağı sağlamayı amaçlıyor.

Taurus Group’un kurucu ortağı Lamine Brahimi, “Gerçek varlıkların tokenleştirilmesinin yatırımın geleceği olduğuna ikna olduk” dedi. Brahimi, TDX’in küçük ve orta ölçekli şirketleri, borsada kayıtlı olmayan büyük şirketleri ve emlak şirketlerini hedeflediğini de sözlerine ekledi. Bu anlamda, bu kurumlar şu anda yalnızca halka açık büyük şirketler için sunulan “daha ​​fazla likidite ve sermayeye” erişim elde edecekler.

İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu, Taurus’a izin vererek menkul kıymetler şirketinin yolunu açmış oldu. Arab Bank İsviçre, Hypothekarbank Lenzburg, Flow Bank ve SEBA dahil olmak üzere ülkedeki çeşitli bankalar şimdiden kabul edilmeye başlandı.

Açıklamaya göre, İsviçre’nin Alaia bay adlı ilk dalga havuzu, özel yatırım firması Audacia, emlak firmaları Investis Group ve Stoneweg de katılım için sırada bekleyenler arasında.

Taurus, TDX’te hem birincil ihraç hem de doğrudan listelemelerin mümkün olduğunu ve platformun merkezi limit emir defterlerini, açık artırmaya dayalı veya temel varlığa ve düzenleyici çerçeveye bağlı olarak teklif sistemleri talebini yönetebildiğini söylüyor. Platform ayrıca Ethereum veya Tezos’ta düzenlenen akıllı sözleşmeleri de işleyebiliyor.

Duyuru, Şubat ayında İsviçre düzenleyici ortamında yapılan değişiklikleri takip ediyor. Şirketin web sitesine göre, Taurus sadece kurumsal, profesyonel ve yüksek net değerli perakende müşterilere “yalnızca yürütme” temelinde finansal hizmetler sunuyor.

(Visited 5 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,883.00 1.96%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,912.74 0.11%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 469.66 2.1%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.24%
 • solanaSolana (SOL) $ 164.04 2.94%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.47 2.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237407 0.74%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.80 2.12%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.99 2.21%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.89 1.27%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.15 2%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.46 0.58%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 622.07 0.81%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 2.18%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003712 0.75%