Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinİşte kurumsal yatırımcıların en çok yatırım yaptığı altcoinler!

İşte kurumsal yatırımcıların en çok yatırım yaptığı altcoinler!

- Sponsorlu Reklam-

altcoinler, altcoin, BAL, MKR, ETH, BTC, LUNA, SOL

Kripto araştırma şirketi Messari’nin bir raporunda, kripto odaklı risk sermayesi şirketlerinin ve hedge fonlarının portföylerinde yer alan altcoinler ele alındı.

Messari, fonların çoğunun Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğunu öne sürüyor ve bu nedenle ilk iki kripto varlığı raporun dışında tutuyor. Diğer bir deyişle, rapor BTC ve ETH haricindeki altcoinler üzerine inşa edildi.

BTC ve ETH’nin yanı sıra birlikte çalışabilirlik protokolü Polkadot (DOT), Messari’nin 35 adet kripto varlığı içeren listenin başında yer alıyor. Araştırmaya göre takip edilen 44 şirketin 19’u Polkadot’a yatırım yapıyor.

İkinci sırada merkeziyetsiz finans (DeFi) ödeme ağı Terra (LUNA) geliyor. Messari’ye göre, Terra’nın arkasında 13 adet kripto odaklı risk sermayesi ve hedge fonu bulunuyor.

altcoinler, altcoin, BAL, MKR, ETH, BTC, LUNA, SOL
Kaynak: Messari

Proof-of-stake metodolojisini benimseyen ve halka açık bir blok zinciri olan NEAR protokolü ve gizlilik merkezli blok zinciri platformu Oasis Network (ROSE), risk sermayesi ve hedge fonlarının tercih ettiği kripto varlıklar listesinde 3.sırada yer alıyor ve 12 şirket bu iki protokole ve projeye yatırım yapıyor.

11 şirket, ölçeklenebilir blok zinciri Solana’yı (SOL) yatırım fonlarında bulunduruyor. Ayrıca, 10 yatırım şirketi ve hedge fonu blok zinciri gizlilik katmanı Keep Network (KEEP), DeFi varlığı Maker (MKR) ve halka açık blok zinciri ekosistemi Nervos Network’ü (CKB) fonlarında bulunduruyor.

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: Altın fiyatı yeni bir ralliye mi hazırlanıyor?

Kripto varlık listesinde dikkat çekici projeler yer alıyor

altcoinler, altcoin, BAL, MKR, ETH, BTC, LUNA, SOL

Diğer 21 kripto varlık, ankete katılan şirketlerin 8 veya daha azının portföyünde yer alıyor.

Messari, eşler arası (p2p) yazılım oluşturma protokolü Radical (RAD), likidite sağlayıcısı Lido DAO (LDO), Oasis, DODO ve çok-tokenli otomatik piyasa yapıcı Balancer’ı (BAL) öne çıkarıyor ve bu projelerin risk sermayesi şirketleri için elmas niteliğinde olduğunu vurguluyor.

Kripto merkezli araştırma şirketine göre, bu dijital varlıklar, altıdan fazla uzman yatırımcıya sahip olmakla birlikte 35 kripto varlıktan oluşan listenin son sıralarında yer alıyor.

İlginizi çekebilir: Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous kripto para çıkarıyor

(Visited 296 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,450.00 1%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,914.05 1.29%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 468.03 1.57%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.59%
 • solanaSolana (SOL) $ 163.64 2.61%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.68 2.13%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238583 0%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.74 1%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.74 2.6%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.26 1.11%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.48 2.9%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.56 1.44%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 628.22 0.53%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 3.63%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003653 0%