Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinİsrail, Filistin’de Sivil Alanları ve Bankaları Bombaladı! Kripto Paralar Filistinlilerin Gündeminde

İsrail, Filistin’de Sivil Alanları ve Bankaları Bombaladı! Kripto Paralar Filistinlilerin Gündeminde

- Sponsorlu Reklam-

İsrail, Filistin, Bitcoin, BTC

Londra bugün, İsrail’in 39’u çocuk olmak üzere 139 Filistinliyi katletmesini protesto eden yaklaşık 150.000 kişinin katıldığı bir yürüyüşe ev sahipliği yapıyor. Protesto, Filistin ile dayanışma tarihindeki en büyük protestolar arasında yer alıyor.

Yürüyüş sırasında çekilen fotoğraflar, her ırktan ve dinden insanın “Savaşı Durdurun”, “Filistin’i Özgürleştirin” ve “İşgali Bitirin” pankartları taşıdığını gösteriyor.

İşçi Partisi’nin eski lideri Jeremy Corbyn ve Diane Abbott kalabalığa şu şekilde seslendi:

“Uluslararası bir hareketin parçası olduğumuzu hatırlamalıyız. Bu dünya çapında bir adalet hareketidir.

Filistin halkının topraklarına el koyuluyor… Halk şu anda evlerinde öldürülüyor. Bunların hepsi yasa dışı.”

Sidney, New York, Paris, Berlin dahil olmak üzere dünyanın birçok yanında İsrail karşıtı protestolar artıyor. Londra’da Kensington High Street’ten Bayswater Road’a kadar uzanan yürüyüş, herhangi bir olay çıkmadan barışçıl şekilde yürütülüyor. Öte yandan, Paris’te düzenlenen Filistin’e destek yürüyüşüne Fransız polisi tarafından müdahale edildi.

Buna ek olarak, İsrail, Filistin’e düzenlediği hava saldırılarına aralık vermeden devam ediyor. Associated Press, İsrail’in Gazze Merkez Bankası da dahil olmak üzere beş bankayı bombaladığını bildirdi. Ayrıca, Associated Press’in ofisleri ve birçok uluslararası medya kuruluşunu barındıran yerleşke de bombalanan yerleşkeler arasında yer alıyor.

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: Ünlü Milyarder Tim Draper’dan Tesla’nın Bitcoin Kararına Tepki

İsrail, Mali Altyapıyı Yıkmaya Çalışıyor

İsrail, Filistin, Bitcoin, BTC

İsrail, basın özgürlüğüne saldırmanın yanı sıra stratejilerini tamamen Gazze’deki tüm iş ve hükümet altyapısının yok edilmesi üzerine kurduğu tahmin ediliyor.

İsrail, Filistin’e düzenlediği hava saldırılarında stratejik hedeflerden ziyade sivilleri hedef alan ve Cenevre Sözleşmelerinin 1977 Protokolü kapsamında savaş suçu sayılan “halı bombardımanı” yöntemini kullanıyor.

En son bombalamalarda 9 çocuk öldürüldü ve İsrail’in hava saldırılarında ölen çocuk sayısı 39’a yükseldi.

Yaklaşık 10.000 Filistinli, insani bir krizin yanı sıra özellike ABD’nin tavrı sebebiyle evsiz kaldı.

Joe Biden, Gazze’deki medya binaları, bankalar ve tüm sivil hayat yerle bir edilirken bile İsrail’in aşırı tepki göstermediğini açıkladıktan sonra şiddetli eleştiriler aldı.

Demokrat Başkan Joe Biden’ın bu yorumu ile ABD Başkanlık tarihindeki en kısa balayına imza atmış olabilir.

İsrail’de patlak veren iç karışıklıklar ise İsrail’in yanlış hesaplar yaptığının bir göstergesi olabilir. Protestolar, Batı Şeria’nın tümüne yayılıyor ve bazıları bunun Lübnan’a ve daha geniş bölgeye yayılmasından korkuyor. İsrailli siyaset bilimci ve stratejistlerin bazıları ise İsrail hükümetini ve Netanyahu’yu eleştirmeye başladı bile.

İlginizi çekebilir: Vitalik’e Savaş Açan Grup Kendi Tokenini Duyurdu! Fiyat Fırladı

Kripto Para Birimleri, Savaş Bölgelerinde Bankacılığın Yerini Alıyor

İsrail, Filistin, Bitcoin, BTC

İsrail tarafından bankacılık altyapısının bu şekilde yok olması, parasal altyapı yok edilirken Filistinlilerin günlük yaşamlarını nasıl idare edeceklerine dair soruları gündeme getiriyor.

Kripto para birimlerinin büyük ölçüde aynı sebeple Suriye’nin yakınında yayıldığına dair söylentiler mevcut. Sıradan Suriyelilerin Bitcoin’i giderek daha fazla benimsemesiyle bölgede neredeyse bankacılık altyapısı yok oldu.

Filistinliler, yaklaşık 16 milyar dolarlık GSYİH’e sahipken İsrail 400 milyar dolarlık GSYİH’e sahip. Bu nedenle, iki ülkenin güçleri eşit değil. Şu anda gerçekleşen olayların bir savaş değil savunmasız sivillerin ve sivil binaların bombalanması olduğu açık.

Filistin’e destek yürüşü bazı şeyleri değiştirebilir. Örneğin, Benjamin Netanyahu’nun bir sonraki seçim sloganı “Ölüm Getiriyorum” olabilir.

Bazıları, koalisyon görüşmelerini çökertmek için çocukları katlettiğini ve bu yüzden dört seçimi kaybettikten sonra bile iktidara devam ettiğini düşünüyor. Diğer bir deyişle, Netanyahu’nun yol açtığı insanlık suçu, beşinci seçimi kazanmasının tek yolu ve bu durum onun iktidarını pekiştiriyor.

Netanyahu açıkça bir savaş tüccarı olduğu için, İsrail şu anda neredeyse otuz yıldır hiçbir gerçek barış girişiminde bulunmayan etno-üstünlükçü bir devlet olarak görülebilir ve bu durum Netanyahu için geri tepebilir.

İlginizi çekebilir: Monero (XMR) Yükselişine Devam Ediyor!

(Visited 175 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,882.00 2.34%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,875.26 0.11%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 465.71 1.66%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.17 2.23%
 • solanaSolana (SOL) $ 161.88 1.28%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.61 2.77%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.236592 1.17%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.33 2.2%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.50 1.14%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.69 2.03%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.98 1.4%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.48 0.81%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.74 0.86%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 2.95%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003628 1.66%