Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve Blockchainİrlanda MB Başkanı: Kripto Yatırımcıları Tüm Paralarını Kaybetmeye Hazır Olmalı!

İrlanda MB Başkanı: Kripto Yatırımcıları Tüm Paralarını Kaybetmeye Hazır Olmalı!

- Sponsorlu Reklam-
irlanda mb baskani kripto yatirimcilari tum paralarini kaybetmeye hazir olmali 602124e6abddb

Bitcoin fiyatı  keskin bir artış gördükçe, İrlanda Merkez Bankası kripto para birimi yatırımlarıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Aynı zamanda Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi olan Gabriel Makhlouf, bu Cuma günü Bloomberg Tv’de kripto yatırımının riskleri konusunda halkı uyardı. Merkez bankası, 11 Ocak’ta Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi tarafından yakın zamanda yapılan bir uyarıya özellikle atıfta bulundu:

“Birleşik Krallık yetkililerinin birkaç hafta önce söylediği gibi insanlar Bitcoin’e yatırım yapmak istiyorlarsa tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalılar. Bu kesinlikle benim görüşüm. “

Makhlouf’a göre, yatırımcılar Bitcoin gibi kripto para birimlerini yatırım için varlık olarak açıkça gördüklerinden, tüketicinin korunması artık yerel düzenleyicilerin en önemli görevi. Tüketicinin korunmasına ilişkin artan endişelere rağmen Makhlouf, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin küresel finansal istikrar için bir tehdit oluşturmadığını düşünüyor:

“Şahsen, insanların neden bu tür varlıklara yatırım yaptığından emin değilim, onları açıkça varlık olarak görüyorlar ve kripto paralara yatırım yapıyorlar. Bizim rolümüz tüketicilerin korunduğundan emin olmaktır. Bunu ana rol olarak görüyorum, şu anda Bitcoin’in kendisinden kaynaklanan finansal istikrar sorunları görmüyorum. Tüketicilerin doğru seçimleri yapması konusunda daha çok endişeliyim. “

Bazı önemli kripto topluluğu üyeleri Makhlouf’un açıklamalarına tepki gösterdi. Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su  Mike Novogratz, kaldıraçsız Bitcoin yatırımının merkez bankasının ima ettiği kadar riskli olmadığını savundu.

Makhlouf’un sözleri, 13 Ocak’ta küresel düzenleyicileri yeni regülasyonlar için çağıran ve Bitcoin’i spekülatif bir varlık olarak niteleyen Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’nin görüşleriyle örtüşüyor.


irlanda mb baskani kripto yatirimcilari tum paralarini kaybetmeye hazir olmali 602124e9cdad7

ve

irlanda mb baskani kripto yatirimcilari tum paralarini kaybetmeye hazir olmali 602124ea075af

- Sponsorlu Reklam-

cointelegraph

(Visited 5 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,263.00 2.94%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,887.72 2.98%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 487.26 0.03%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.11 1.35%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.05 0.34%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.32 0.04%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.245339 0.89%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.94 5.58%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.13 0.83%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.40 1.1%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.09 2.44%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.03 0.76%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 618.39 0.96%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.84%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003612 0.39%