Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinİran Merkez Bankası Kripto ile Ödemelere İzin Veriyor

İran Merkez Bankası Kripto ile Ödemelere İzin Veriyor

- Sponsorlu Reklam-

İran Merkez Bankası Kripto ile Ödemelere İzin Veriyor

İran, Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan ekonomik yaptırımların yıkıcı etkisini hafifletmek için bir araç olarak kripto para biriminin potansiyel kullanımını keşfetmeye devam ediyor.

İngilizce yayınlanan İran ekonomi haber kaynağı Financial Tribune’un bir raporuna göre, İran Merkez Bankası, bankalara ve lisanslı forex kurumlarına ithalat için ödeme olarak kripto para birimi kullanma yetkisi veriyor.

Düzenleyici çerçevesi altında, kripto para birimi yalnızca lisanslı kripto madencilerinden türetilmesi gerekiyor. Bu madencilik faaliyetlerine İran devleti tarafından endüstriyel bir faaliyet olarak kabul edilip resmi izin veriliyor ve operatörlerin Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı’ndan bir lisans alması gerekiyor.

Financial Tribune’un bildirdiğine göre İran hükümeti, madencilerin kripto paralarını doğrudan İran Merkez Bankası’na satmaları şartıyla, Ekim 2020’de kriptonun ithalat için yasal olarak kullanılmasını sağlayacak düzenlemeleri onayladı. Nitekim, İranlı düşünce kuruluşu Majlis Araştırma Merkezi’nin 2018 yılı raporunda, bu stratejinin yapım aşamasının üzerinden birkaç yıl geçtiği görülüyor.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,014.00 2.04%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,893.46 0.57%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.67 1.91%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.58%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.95 1.98%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.78 1.4%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237730 0.73%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.67 1.55%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.75 1.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.10 1.21%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.23 1.84%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.52 0.75%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.20 0.57%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 3.6%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003655 0.71%