Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainIOTA (MIOTA) Merkeziyetsizleştirmeyi Tamamlamaya Yaklaşıyor

IOTA (MIOTA) Merkeziyetsizleştirmeyi Tamamlamaya Yaklaşıyor

- Sponsorlu Reklam-
iota miota merkeziyetsizlestirmeyi tamamlamaya yaklasiyor 60212727176d9

IOTA Vakfı’nda Mühendislik Direktörü olan JakubCech, 14 Ocak’taAralık 2020’de yapılan ilerlemeyi detaylandıran geliştirme güncellemesini yayınladı.

IOTA AKILLI SÖZLEŞMELERİ VE KR

Raporlarda, Chrysalis testi ve IOTA akıllı sözleşmelerinin ön alfa versiyonu Aralık ayında kamuoyuna açıklandı. Hornet, 2. Chrysalis aşamasının çoğu entegrasyonu artık hazır olduğundan, o zamandan beri bu test ağında çalışıyor. Chrysalis, Koordicide’den önceki aralıklı aşamadır. (IOTA 1.5) Vakıf, testneti halka sunmasının amacını, tüm Chrysalis bileşenlerini açık bir şekilde test ederken aynı anda kalan yetenekleri ve bileşenleri ekleyerek açıklamak olduğunu belirtti. 

BEE NODE YAZILIMININ, STRONGHOLD ve FIREFLY’IN DENETİMİ 

Önümüzdeki haftadan itibaren kullanıcılar Beenode yazılımını testnet üzerinde test edebilecekler. BeeNode yazılım denetimi devam ediyor ve yaklaşık olarak üç hafta sonra tamamlanacak. Geliştiriciler ayrıca, IOTA 2.0 konseptlerini test eden, doğrulayan mühendisler ve geliştiriciler için test ortamı olarak tasarlanan ilk aşama olan Pollen’in 0.3.5 sürümünü yayınladı. Asıl amaç güncelleme olduğundan daha sağlam bir altyapıya ve güvenliğe sahip olacaktır. Geliştirme ekibi de Stronghold üzerinde çalışıyor ve Beta sürümünü ilkbaharda yayınlayacak. Birincil belirleyici özellik, tamlığı ve sağlamlığı olacaktır. Bu arada, Firefly’ın kullanıcı arayüzünün çoğu tamamlandı. Firefly kodu da Ocak ayında denetlenecek. 

loT LİDERLİĞİ 

IOTA, destekçilerinin makine ve veri ekonomisinin geleceğini destekleyeceğini söylediği, önde gelen Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) Tabanlı Nesnelerin İnterneti (IoT) platformudur. Mevcut platformlar tarafından dağıtılan ortak mimarilerin aksine, IOTA bloksuz bir sistem kullanıyor. Tasarımları, işlem ücretlerini doğal olarak düşürmek ve platformun talebine bağlı olarak temel katmanı aşamalı olarak ölçeklendirmektir. Bu nedenle, Ethereum veya Bitcoin’den farklı olarak, yükte keskin bir artış ağını engellemeyecek ancak iş hacmini katlanarak artıracaktır. Ayarlarından da anlaşılacağı üzere ağ verimi değişkendir ve kullanıcı yüküne bağlı olarak dalgalanır. 

KOORDİNATÖR PROBLEMİ 

- Sponsorlu Reklam-

IOTA’nın başarmaya çalıştığı şeye rağmen, ağ şu anda Koordinatör’ü yöneten vakfın kontrolü altındadır. Önceliği ağı üçüncü taraf saldırılarına karşı korumak ve Proof-of-Work işlemlerini onaylamakla görevlendirilmiş bir süper düğümdür. Bununla birlikte, acil endişeleri, Koordinatör’ü kaldırmak ve ağı Pollen’den başlayıp sonunda Honey ile sonuçlanan üç aşamalı bir yayın stratejisinde dağıtmaktır. Edinilen bilgilere göre IOTA, hakemli ve araştırma odaklı bir akıllı sözleşme platformu olan Cardano’ya bir ortaklık ve köprü kurmayı düşünüyor.  

 


iota miota merkeziyetsizlestirmeyi tamamlamaya yaklasiyor 60212728b22d5

ve

iota miota merkeziyetsizlestirmeyi tamamlamaya yaklasiyor 60212728e135e

BTCMANAGER

(Visited 5 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,258.00 0.66%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,851.12 0.09%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.92 1.02%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.15%
 • solanaSolana (SOL) $ 158.75 1.08%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.80 2.45%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238085 0.87%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.69 0.62%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 27.02 4.28%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.59 4.95%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.03 1.29%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.66 2.37%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 629.81 0.52%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 1.1%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003647 1.56%