Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinHuobi ve Okex Sert Uyarılara Karşılık Bazı Hizmetlerini Durdurdu

Huobi ve Okex Sert Uyarılara Karşılık Bazı Hizmetlerini Durdurdu

- Sponsorlu Reklam-

Huobi, Okex, Bitcoin, BTC, Çin

Cuma günü, kripto camiası Çin’in Bitcoin madenciliği ile ilgili uyarılarını konuştu.  Ertesinde, Huobi’nin Çin’deki müşterilerine bulut madenciliği operasyonlarını ve diğer kripto hizmetlerini askıya aldığını açıkladığı görüldü.

Çin ve Bitcoin arasındaki Huzursuzluk Söylentileri Devam Ediyor

2017’de birçok kez Bitcoin’in 2013’ten beri Çin’den gelen olumsuz haberlere dirençli olduğu söylenirdi. 2021 yılı ise bambaşka bir hal aldı. Bu durum, Çin hükümetinin genel olarak kripto para birimine karşı bir politikası mevcut gibi görünüyor ve madencilik endüstrisi hala birçok insan için büyük bir anlam ifade ediyor.  Kripto para şirketleri Huobi ve Okex’e bağlı gelişmeler ile bir kez daha Çin hakkında konuştular.

Pazar günü, bölgesel yayın yapan chainnews.com, Huobi’nin Çin anakarasında bulunan müşterilere madenci satışlarını ve kripto barındırma hizmetlerini sonlandırdığını belirten bir haber yayınladı. Chainnews.com’un yerel muhabiri Wu Blockchain de durumu Twitter’da tartıştı.

Muhabir konu hakkında şunları dedi:

“Huobi Pool, Çinli kullanıcılara hizmet vermeyi durduracağını belirtti. Mevcutta Bitcoin madencilik makineleri satın almış olanlar raflardan kaldırılacak, ilginç olarak Huobi’nin FIL madencilik makinelerinin ise etkilenmeyeceği açıklandı.”

İlginizi çekebilir: Nic Carter Çin’in Bitcoin Madenciliği Baskısından Neden Memnun?

Yerel Muhabir: “Çinli Yatırımcıların Etkisini Küçümseyemeyiz”

Gazeteci, “Çin hükümetinin açıklamalarının Bitcoin madenciliğini çökertmek amaçlı olduğunu” söyledi. Ayrıca, muhabir Okex’in “OKB’nin fiat para birimini (RMB)”yi kullanmayı bıraktığını ve haberlerin ardından koin borsasının sallandığını ayrıntılı olarak yazdı.

- Sponsorlu Reklam-

Muhabir sözlerine şunları ekledi:

“Çin’deki iki büyük borsa, yalnızca asgari tedbirler aldı. Huobi, Çinliler için madencilik makinelerinin satışını ve tutulmasını bıraktı. Okex, RMB ile fiat para birimi ticaretini durdurdu.”

Huobi’den yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Yatırımcıların çıkarlarını korumak için piyasadaki son durum nedeniyle, vadeli işlem sözleşmeleri, ETP veya diğer kaldıraçlı yatırımlar gibi hizmetlerin bir kısmı, belirli birkaç ülke ve bölgeden yeni kullanıcılara geçici olarak sunulmamaktadır.”

Ayrıca, Wu Blockchain Xinhua Haber Ajansı’na ait Bitcoin madenciliği ve ticaretine daha ayrıntılı olarak saldıran bir makale paylaştı.

Muhabir, Bitcoin madenciliği ve ticaretinin azaltılması konusunda “kesin bir bilgi” olmadığını belirtti, fakat bu sorunların “önümüzdeki hafta, hatta bir ay” da devam edeceğine inanıyor. Muhabir sözlerine şöyle devam etti:

“Çinli yatırımcılar hala kalıcı sözleşmelerin ticaret hacminin %60’ından fazlasını oluşturuyor. Çinli madenciler büyük miktarlarda Bitcoin ve Ethereum tutuyorlar.  Çinli yatırımcıların kripto para piyasası üzerindeki etkisini küçümseyemeyiz.”

İlginizi çekebilir: ABD, Yeni Kripto Para Düzenlemeleri İçin Hazırlanıyor

(Visited 115 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,561.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,222.27
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 214.00
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 44.24
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.26534
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.53
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.16
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.25
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.58
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.82
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.97
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.65