Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainHindistan Merkez Bankası Kendi Dijital Para Birimini Araştırmaya Başladı

Hindistan Merkez Bankası Kendi Dijital Para Birimini Araştırmaya Başladı

- Sponsorlu Reklam-
hindistan merkez bankasi kendi dijital para birimini arastirmaya basladi 6021255f3899e

Hindistan Merkez Bankası (RBI), dijital para birimleri üzerine bir çalışmanın başladığını duyurdu. RBI, dijital rupi kullanımı gerekliyse buna biran önce hazırlık yapılması gerektiğini söyledi. 

Birkaç hafta öncesine kadar Hindistan hükümeti, Bitcoin’i (BTC) “maddi olmayan varlık” olarak sınıflandırarak, tüm BTC işlemlerinde %18 mal ve hizmet vergisi almayı planlıyordu.

Hindistan, kripto para birimlerine yaklaşımında hala belirsizlik gösterse de, yerel hükümetin BTC işlemlerinde %18 mal ve hizmet vergisi uygulamayı düşündüğü bildirildi.

RBI, raporunda kripto para birimlerindeki son büyümeye dikkat çekti. Öte yandan, Hindistan Merkez Bankası bu madeni paralara şüpheyle yaklaşıyor. Banka, dijital para birimleriyle ilgili çeşitli risklerin endişe verici olduğunu söyledi. Bununla birlikte, bir ülkenin fiat parasının dijital bir versiyonunu kullanması gerekiyorsa, bunun araştırılması ve hızlıca gerekli operasyonel önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

Mobil ödemeler sıradan hale geliyor

Merkez bankasının raporu, Hindistan altyapısının son 10 yılda büyük ilerleme kaydettiğini söylüyor. Mobil cihaz ve internet kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte online bankacılık sistemlerinin kullanım yoğunluğunun da arttığı vurgulandı. Mobil bankacılık hizmetlerinin de birçok kanal üzerinden kullanıcılara sunulduğu belirtildi.

Dijital ödemeleri yaygınlaştırmanın en etkili yolu

RBI’ye göre dijital ödemeleri artırmanın en etkili yolu, teknolojiye en duyarlı yaş gruplarını hedeflemek. Hindistan nüfusunun çoğunluğu milenyumda doğan insanlardan oluşuyor ve bu, dijital para veya ödemeleri kabul etme süreci üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacak. “Y kuşağı yeni ödeme sistemlerini denemeye hazır.” şeklinde belirtti.

- Sponsorlu Reklam-

 


hindistan merkez bankasi kendi dijital para birimini arastirmaya basladi 602125626bf8d

ve

hindistan merkez bankasi kendi dijital para birimini arastirmaya basladi 6021256299272

block-chain24

(Visited 6 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,263.00 2.94%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,887.72 2.98%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 487.26 0.03%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.11 1.35%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.05 0.34%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.32 0.04%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.245339 0.89%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.94 5.58%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.13 0.83%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.40 1.1%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.09 2.44%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.03 0.76%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 618.39 0.96%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.84%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003612 0.39%