Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainHindistan Kripto Düzenlemeleri İçin Yeni Bir Kurul Oluşturabilir

Hindistan Kripto Düzenlemeleri İçin Yeni Bir Kurul Oluşturabilir

- Sponsorlu Reklam-

Hindistan, Kripto, Kriptopara

Hindistan hükümetinin, ülkedeki kripto para birimini düzenleme olasılığını incelemek için yeni bir uzmanlar kurulu oluşturabileceği bildiriliyor.

The Economic Times Salı günü haberi üç kaynağa atıfta bulunarak bildirdi. Görüşmelerin erken bir aşamada olduğu ve henüz resmi bir taahhütte bulunulmadığı söyleniyor.

Yeni kurul, kriptoyu bir para birimi yerine dijital varlıklar olarak düzenlemenin yollarını önerebileceği konuşulanlar arasında. Bu görüş Hindistan’daki kripto para borsası operatörleri tarafından yaygın olarak paylaşılıyor.

Hindistan’ın eski finans sekreteri Subhash Garg başkanlığındaki önceki kripto kurulu, 2019’da kripto için kapsamlı bir yasak önermişti. Bu tavsiyelerin artık modası geçmiş olduğu ve hükümetin konuyu yeniden değerlendirebileceği söyleniyor.

Konuyla ilgili bilgi sahibi bir kaynakta The Economic Times’a verdiği demeçte, hükümet içinde Subhash Garg [kurulu] tarafından yapılan tavsiyelerin demode hale geldiği ve kripto kullanımında tam bir yasaktan ziyade yeni bir bakışa ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.

İlginizi çekebilir: ‘Bitcoin Pizza’ Bu Hafta Lansmanını Gerçekleştiriyor

Kurulda kimler var?

Hindistan’da parlamento alt meclis üyesi, Maliye ve Kurumsal İşlerden Sorumlu Devlet Bakanı Anurag Thakur, yeni kripto kurulunun bir parçası olabilir. Thakur’un bu konuda kripto ve bankacılık endüstrisi forumlarından üyelerle bir araya geldiği konuşuluyor.

- Sponsorlu Reklam-

kripto, kriptopara

Hem Thakur hem de Hindistan’ın maliye bakanı Nirmala Sitharaman geçtiğimiz günlerde hükümetin kriptoyu düzenlemede “kalibre edilmiş” bir yaklaşım izleyeceğini söylemişlerdi.

Maliye bakanlığının şu anda Hindistan’da artan kripto ticareti hacmini izlediği bildiriliyor. Rapora göre, Sitharaman’ın ekibinin bu ayın sonlarında kripto alanında devam eden gelişmeler hakkında bilgi vermesi bekleniyor.

Yeni tasarı nasıl olacak?

Bu yılın başlarında, Hindistan hükümeti kripto tasarısını tartışmayı planlanıyordu, ancak bilinmeyen nedenlerle bu konu ertelendi. Yeni bilgilere göre tasarının, Temmuz ve Eylül ayları arasında tartışılması bekleniyor. Ancak tasarının, kriptoyu neredeyse tüm biçimlerde yasaklamayı öneren Garg komitesinin 2019 yılında hazırladığı taslak tasarısıyla eşleşip eşleşmediği henüz belirsizliğini koruyor.

Genel olarak, Hindistan’da kripto konusu belirsizliğini korumaya devam ediyor. 2018’de Hindistan Merkez Bankası (RBI), bankaların kripto müşterileriyle ilgilenmesini kısıtlayan bir kuralı kabul etti. Hindistan Yüksek Mahkemesi bu kuralı 2020’de bozdu. Bu arada RBI bu ay gayri resmi olarak bankalara, kripto borsaları ve kripto yatırımcıları ile bağlarını koparması için çağrıda bulunduğundan yeni zorluklar ortaya çıkmış durumda.

WazirX ve CoinSwitch Kuber dahil olmak üzere kripto borsaları, bazı bankaların onlarla bağlarını koparmasından sonra platformlarında yeni kullanıcılar için rupi mevduatlarını askıya aldı.

Yine de, Hindistan’daki kripto borsaları hükümetin kriptoyu bir varlık sınıfı olarak düzenleyeceğine dair umutlarını korumaya devam ediyorlar.

(Visited 71 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,113.00 1.07%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,867.81 0.51%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.76 2.8%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 2.68%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.55 1.38%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.50 0.31%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243458 3.26%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.41 4.16%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.94 2.06%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.61%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.57 2.05%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.11 0.44%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 613.94 1.06%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 3.71%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003601 1.66%