Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainHedge Fonların Yarısı Kripto Paralara Yatırım Yapıyor

Hedge Fonların Yarısı Kripto Paralara Yatırım Yapıyor

- Sponsorlu Reklam-

Pwc, Bitcoin, Ethereum, Ltc

PwC ve Elwood Asset Management, küresel kripto hedge fonları ilgili üçüncü yıllık raporlarını yayınladı.

Muhasebe, finansal danışmanlık ve vergi danışmanlığı şirketi PwC ve Elwood Asset Management, küresel kripto hedge fonu görünümünü inceleyen üçüncü yıllık raporlarını yayınladı. Rapor, 2021’in ilk çeyreğinde kripto hedge fonları üzerine yapılan araştırmalardan elde edilen verilere dayanıyor.  Rapor ayrıca Alternatif Yatırım Yönetimi Derneği (AIMA) ile ortaklaşa oluşturuldu ve geleneksel hedge fonların kripto para birimine nasıl baktığına dair yorumlar veriyor.

Hedge fonları dijital varlıklara daha fazla sermaye ayırmayı planlıyor

Rapor, kripto hedge fonları için, yönetim altındaki toplam varlıkların 2019’da 2 milyar ABD dolarından 2020’de yaklaşık 3,8 milyar ABD dolarına yükseldiğini tahmin ediyor.

En çok trade edilen kripto hedge fonlarda Bitcoin (% 92) ve ardından Ethereum (% 67) geliyor. Diğerler ise Litecoin (% 34), LINK (% 30), DOT (% 28) ve AAVE (% 27).

Ankete katılan geleneksel hedge fonlarının yaklaşık % 20’si yönetim altındaki varlıklarda yaklaşık 180 milyar ABD Doları’nı temsil ediyor, şu anda dijital varlıklara yatırım yapıyor ve dijital varlıklara yatırdıkları tutar toplam varlıklarının ortalama % 3’üdür. Rapora göre, hali hazırda kripto para birimine yatırım yapan bu geleneksel fonların % 86’sı, 2021’in sonuna kadar dijital varlık sınıfına daha fazla sermaye yatırmayı planlıyor.

Yasal belirsizlik en büyük engel

PwC’nin küresel kripto lideri Henri Arslanian, Forkast.News ile yaptığı röportajda şu ifadeleri kullanıyor:

“Bu yıl ilk kez, geleneksel hedge fonlarını da ele aldık ve gerçekten dikkat çekici olan, toplam varlık yönetiminde yaklaşık 180 milyar doları temsil eden geleneksel hedge fonlarının % 46’sı ya kriptoya yatırım yapıyor ya da buna çok yakınlar. Bence bu, piyasadaki birçok insanın görmeyi beklediğinden kesinlikle daha fazla.” 

- Sponsorlu Reklam-

Rapora göre, ankete katılanların % 82’sine göre yasal alandaki belirsizlik, kripto para birimine yatırım yapmanın önündeki en büyük engel olarak kalmaya devam ediyor. Hali hazırda dijital varlıklara yatırım yapanların yüzde 50’si bile bunu büyük bir zorluk olarak gösteriyor. Öte yandan, altyapı veya hizmet sağlayıcıların bulunmaması da bir engel olmaya devam ediyor ve velayet, iyileştirmeye en çok ihtiyaç duyulan alan.

(Visited 46 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,883.00 1.96%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,912.74 0.11%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 469.66 2.1%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.24%
 • solanaSolana (SOL) $ 164.04 2.94%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.47 2.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237407 0.74%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.80 2.12%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.99 2.21%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.89 1.27%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.15 2%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.46 0.58%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 622.07 0.81%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 2.18%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003712 0.75%