Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinGrayscale CEO’sundan flaş açıklama: Bitcoin vadeli ETF’leri dar görüşlülük

Grayscale CEO’sundan flaş açıklama: Bitcoin vadeli ETF’leri dar görüşlülük

- Sponsorlu Reklam-

Grayscale, Bitcoin ETF

En büyük kripto hedge fonu Grayscale’in başkanı Michael Sonnenshein, Bitcoin ETF’lerinin SEC tarafından potansiyel olarak onaylanması konusundaki görüşünü paylaştı ve düzenleyicinin neden bir Bitcoin vadeli işlem ETF’si yerine bir spot ETF’sini onaylaması gerektiğini açıkladı.

Ayrıca, SEC Başkanı Gary Gensler kısa bir süre önce, spot bir BTC borsa yatırım fonu yerine bir Bitcoin vadeli ETF’sinin piyasaya girmesine izin vermeyi tercih ettiğini belirtti.

Grayscale Başkanı: Vadeli Bitcoin ETF’si kısa vadeli bir karar olur

Sunucu Joe Kernen tarafından gelen bir soruyu yanıtlayan Sonnenshein, SEC’in bir Bitcoin spot ETF’sini onaylamadan önce bir Bitcoin vadeli ETF’sinin kullanıma sunulmasına izin vermesinin kısa vadeli ve dar görüşlü bir karar olacağını belirtti.

“SEC, yatırımcıları düşünmek ve onları korumak için burada. Spot Bitcoin borsasında işlem gören fonlar, maliyetler ve belirli koruma mekanizmaları açısından yatırımcılar için daha uygun.”

Bu yılın başlarında Grayscale, VanEck varlık yönetim şirketi ve Invesco da dahil olmak üzere diğer birkaç şirket, onaylanmak üzere bir Bitcoin vadeli ETF başvurusunda bulundu.

Grayscale, Bitcoin ETF

Grayscale CEO’su, SEC Başkanının geçmişte Bitcoin ile yaşadıkları belirli sorunlar nedeniyle spot ETF yerine Bitcoin vadeli işlem ETF’sini tercih ettiğini düşünüyor. Ancak Sonnenshein, hem Bitcoin spot hem de vadeli ETF’lerin piyasaya aynı anda girmesine izin verilmesi gerektiğine inanıyor.

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin’i konu alan podcast yayıncısı CJ Wilson, vadeli işlemlerin birçok potansiyel yatırımcıyı ABD emeklilik fonlarından (Roth Ira hesapları) ve Bitcoin’e uzun vadeli yatırım yapan diğer birikim hesaplarından uzaklaştıracağı için spot tabanlı Bitcoin ETF’lerinin daha mantıklı olduğunu söyleyerek Sonnenshein’in argümanlarına katıldı.

Michael Sonnenshein’e ayrıca El Salvador hükümeti tarafından yapılan 21 milyon dolarlık Bitcoin alımı hakkında soru soruldu.

Sonnenshein, bu benimsemenin çok fazla ivme taşıdığını belirtti. El Salvador vatandaşları havale için BTC kullanmaya başladığında, bunun diğer ülkelere de yayılabileceği CEO tarafından dile getirildi.

İlginizi çekebilir: Tüm altcoinler düşerken bu varlık yüzde 46’dan fazla arttı!

(Visited 105 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,965.00 1.55%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,834.93 1.04%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.25 1.56%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.55%
 • solanaSolana (SOL) $ 158.83 1.16%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.70 3.41%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237779 0.33%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.68 1.08%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 27.01 3.73%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.15 2.16%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.19 3.85%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.62 1.89%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 626.24 0.24%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 0.15%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003646 1.73%