Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinGoldman Sachs’tan Kripto Ticaretine Yönelik Büyük Bir Hamle Geldi

Goldman Sachs’tan Kripto Ticaretine Yönelik Büyük Bir Hamle Geldi

- Sponsorlu Reklam-

Goldman Sachs, BTC, Bitcoin, blokzincir

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından birisi olan Goldman Sachs, bir kripto para alım-satım masası kurdu. Ancak, yöneticiler yalnızca kripto türev ürünlerini alıp satacaklarını belirtti.

Bu sabah yayınlanan bir CNBC raporuna göre, Goldman Sachs’ın bir kripto para birimi ticaret masası kurduğunu belirten notu yayınladı. Masa, Goldman’ın Küresel Para Birimleri ve Yükselen Piyasalar bölümünün bir parçası olacak ve Dijital Varlıklar başkanı Mathew McDermott tarafından denetlenecek.

Haber, Goldman’ın müşterilerine Bitcoin fiyatına bağlı bir türev ürün olan devredilemez vadeli işlemler (NDF) yoluyla BTC ticaret hizmeti sunduğunu duyurmasından kısa bir süre sonra geldi. Gözlemciler, yalnızca nakit olarak alınan ve satılan bu türev ürün seçimi ile Goldman’ın BTC’nin barındırdığı riskleri azalttığını bildirdi.

Goldman’ın ortağı Rajesh Venkataramin tarafından yazılan bir notta, yeni oluşturulan işlem masasının şu anda yalnızca NDF’lerde işlem yapacağı ve vadeli BTC işlemlerinde nakit ödeme prensibiyle hareket edeceği vurgulandı.

Ayrıca Venkataramin, varlık yönetimi devinin “fiziksel olarak Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimi (ETH dahil) ticareti yapabilecek durumda olmadığını” ve müşterilere Bitcoin türevleri dışında varlıklar sunma veya alım-satım yapma konusunda ihtiyatlı davranacağını ekledi.

“İleriye baktığımızda piyasadaki varlığımızı ölçülü bir şekilde genişletmeye devam ederken, imkanlarımızı genişletmemize yardımcı olmak için seçiciliğe bağlı olarak yeni likidite sağlayıcılarını işe alıyoruz.”

İlginizi çekebilir: Çin’de Devlet Bankası Bitcoin İşlemlerini Yasakladı

Goldman Sachs, Blokzincir Teknolojisiyle Yakından İlgileniyor

- Sponsorlu Reklam-

Goldman Sachs, BTC, Bitcoin, blokzincir

Goldman Sachs, kripto para birimiyle düzensiz aralıklarla ve kesintilerle devam eden bir ilişki kuruyor. 2017’nin sonlarında, varlık yönetimi şirketinin bir masa hakkında çalışma yaptığına dair söylentiler vardı ve bazıları şaka yoluyla bunun en iyi sinyal olduğunu belirtti. Ancak 2019 yılında Goldman Sachs CEO’su David Solomon bunu reddetti.

Kripto varlık ticaretinde temkinli bir tavır takınsa da Goldman Sachs, blokzincir teknolojinden yararlanmak için agresif bir şekilde diğer yolları da inceliyor. Şirket yakın zamanda Ethereum’da 120 milyon dolarlık dijital tahvil satışına katılıyor ve bu haftanın başlarında bir kripto veri girişimi olan Coin Metrics’e 15 milyon dolarlık yatırım yaptı.

İlginizi çekebilir: İki Kardeş: Altın ve Bitcoin

(Visited 7 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,195.00 1.29%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,892.52 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.41 1.08%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.38%
 • solanaSolana (SOL) $ 163.60 2.93%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.75 2.32%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238022 0.07%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.55 1.38%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.63 2.12%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.60 1.27%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.27 1.92%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.57 1.51%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 626.62 0.74%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.54 1.25%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003648 0.79%